Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Kontrolka poduszek w seacie.

22 Lip 2016 15:37 2139 37
  • Poziom 13  
    Witam. Czy możliwe aby kontrolka poduszek zaświeciła po suwaniu fotela ??
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Bardzo częsty przypadek, jeśli poduszka boczna jest. Kostka pod fotelem do czyszczenia.
  • Poziom 13  
    Jest boczna poduszka. To muszę rozpiac i wyczyścić..

Dodano po 2 [minuty]:

Do kostki pod fotelem idą trzy przewody
  • Poziom 13  
    I tak mi sie świeci kontrolka...a jak rozpiac aby nic nie urwać??
  • Poziom 13  
    Ok...juz rozpiołem..styki były czyste...muszę usunąć błąd...a czy przez podłączenie komputera możliwe jest ustalenie czemu nie świeci się światło po otworzeniu drzwi i nie ma bzyczka po zostawieniu na wł światłach??
  • Poziom 43  
    andzej789 napisał:
    a czy przez podłączenie komputera możliwe jest ustalenie czemu nie świeci się światło po otworzeniu drzwi i nie ma bzyczka po zostawieniu na wł światłach??

Wystarczy naprawić uszkodzenie krańcówki drzwi kierowcy, bzyczek zacznie działać i światło zacznie świecić.
  • Poziom 13  
    Krańcówki drzwi?? Nie bardzo wiem ...
  • Poziom 43  
    andzej789 napisał:
    Nie bardzo wiem ...

I właśnie po to są warsztaty samochodowe.
  • Poziom 13  
    Tylko drzwi kierowcy...w tamtym roku wymieniłem cały zamek...i znów ten problem się powtórzył...czy znów zamek...mikro styki...
    To możesz powiedzieć co to jest...
  • Poziom 13  
    Czyli ta guma co jest między drzwiami a karoserią??? Gdzie znajdują się w niej przewody...a to drugie to co to jest??
  • Poziom 13  
    Byłem u dwóch elektryków sam. Nie mogli się połączyć...coś blokuje tak jeden mówił...podpinał dwa komputery i nic..co może blokować połączenie...radio kazał wyciągnąć...separator antenowy???
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Nie podłączy się do samochodu, czy tylko do sterownika poduszek? Sprawdź przewody złącza diagnostycznego, może jest jakies zabezpieczanie przed "niepowołanymi" osobami. Radio, dmuchawa i wszystkie ładowarki (z gniazda zapalniczki) odłączyć. Ja nie mialem takiego przypadku, ale słyszałem, że radio może zakłócać polaczenie. Jakim Interfacem sprawdzali? Przy sterowniku poduszek lepiej nie ryzykować tandetą.
  • Poziom 13  
    Z żadnym urządzeniem się nie połączył,,a jaki interfejs to nie wiem..

Dodano po 2 [minuty]:

W tamtym roku juz dwarazy podłączany był i się połączył
  • Poziom 13  
    A że był bity to może być tego przyczyną

Dodano po 3 [minuty]:

Diagnostyka świeci mi się od tamtego roku .po podłączeniu że niby świeca..wymieniłem...podł błąd usunięty...i się znów zaswieciła
  • Poziom 13  
    Styki są czyste...przewody na oko całe może znów mikro styki w zamku bo to zamiennik bo po wymianie było ok..i znów coś nie tak..kontrolka poduszek zaswieciła się jak wymieniłem głośnik za zegarami ...który jest na przewodzie i umieściłem go pod zegarami bo był większy niż oryginał..

Dodano po 2 [minuty]:

A jak zdemontować ten plastik który jest przy pedałach na którym jest rączka do otwierania klapy...zaślepka mi tam wpadła
  • Poziom 13  
    Jeszcze dziś spróbuje gdzieś indziej podłączyć ....jak nie nawiąże połączenia to jutro zostawiam go u elektryka...niech szuka

Dodano po 3 [minuty]:

Wystarczy naprawić uszkodzenie krańcówki drzwi kierowcy...- co to są te krańcówki...
  • Poziom 17  
    Seat ma mikrostyki chyba zamku zaraz pod ryglem, który blokuje drzwi (ten rygiel go wciska). Spróbuj na otwartych drzwiach zamknąć zamek ( zatrzasnąć rygiel) i tam popsikać jakimś płynem penetrującym. Następnie troche "potrzaskaj" drzwiami- czasami ten zabieg pomaga odblokować ten mikrostyk. Co do komputera to obstawiam brak styku na złączu diagnostycznym na jakimś pinie. Bledy poduszek spokojnie wykasujesz VCDSem, ale jak był "dzwon" to jest tzw. crasch, i tego niestety nie skasujesz tym sprzętem 😞
  • Poziom 13  
    Auto mam od roku...a poduszki się zaświeciły w tamtym tygodniu...ale nie miałem dzwona...a rygla w dzrzwiach nie mam...dziś podłączenie było robione dwoma komputerami i nie połączono...oglądałem gniazdo...na oko czyste...a przewody całe..

Dodano po 1 [minuty]:

A gryzoń może być przyczyną??