Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung UE48H6200AW - Uszkodzona Main po zeszłorocznej burzy ale chwilę chodził.

22 Jul 2016 19:48 4446 5
  • Level 33  
    Witam rok temu miałem trochę sprzętu od znajomego - https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3077559.html
    Darek.S wrote:
    podobnie jak i drugi, który "przeżył" burzę ale także stracił HDMI

Tym razem sprawa dotyczy tego drugiego. Podobno rok pracował u teścia znajomego a teraz poprosili mnie żeby im go powiesić po remoncie. No i okazało się, że jest martwy. Nie świecił st-by.
    Darek.S wrote:
    Trzeci jeszcze w naprawie ale nawet jak zasilacz ruszy podejrzewam podobny scenariusz.

Zdecydowali się wtedy na zasilacz ale uszkodzona była jeszcze main bo na nowym zasilaczu nie zapaliła nawet dioda St-By.. Ten trzeci to UE40H6700SL. Oryginalnie był w nim BN4400709ASE38F4FJ325 REV R.C. Zamówiłem wtedy nowy i teraz widzę, że dostałem za niego BN4400709ASE38FC2O310 REV R.E. Teraz mając ten ostatni i nowy pierwsze co zrobiłem to podstawiłem właśnie ten nowy zasilacz i dalej TV martwy. Oryginalny zasilacz z tytułowego UE48H6200AW to BN4400709ASE38F1O3940 REV R.A.
    Tak czy owak podejrzewam main w tytułowym TV ( wszak miał padnięte HDMI... a teraz mogła paść do reszty). Zastanawiam się jednak jak to jest z tymi zasilaczami. Mam trzy wersje w tym dwie z różnych TV i to ze sporą różnicą w przekątnej. Wszystkie trzy są na tym samym PCB i wyglądają identycznie. Różnią się nalepkami i na pewno wartościami niektórych elementów. Jak zamawiałem zasilacz do tego UE40H wydaje mi się, że dokładnie opisałem wszystko z oryginału a dostałem ciut inna wersję. Niemniej jednak wydaje mi się, że na każdym z tych zasilaczy telewizor powinien się jakoś uruchomić a przynajmniej zaświecić diodę St-By. I o to niniejszym pytam. Chyba, że ma ktoś pomysł jak zabrać się za main bo są osiągalne ale primo w zaporowej cenie secundo znowuż w kilku wersjach co może zaskutkować brakiem pracy albo nieprawidłowa pracą. A nie po to kupuje nowy moduł, żeby mu grzebać w aplikacji lub wsadach :| ( chyba, że ma atrakcyjną cenę i wiem co z nim zrobić. A w tym przypadku pierwsze na pewno nie a drugie niewiadoma
  • Level 33  
    Obydwa zasilacze (ten oryginalny i ten nabyty rok temu do UE40H6700SL) dają ładne 13V (PFC nie startuje) i tyle. Main to BN94-07307J. Pełne oznaczenie na fotce (po powiększeniu czytelne :wink:)
    Może dysponuje ktoś taką płytą
    Samsung UE48H6200AW - Uszkodzona Main po zeszłorocznej burzy ale chwilę chodził.

Dodano po 4 [minuty]:

Darek.S wrote:
    Podobno rok pracował u teścia znajomego

Po dokładnym wypytaniu okazało się to nieprawdą. Po remoncie instalacji antenowej raptem kilka tygodni pracował na naziemnej ( z NC+ nie miał jak - padnięte HDMI) a jak kupili nowy pojechał do teścia gdzie przeleżał rok w pudełku...
  • Service technician RTV
    Jeśli na tym swoim org. PSU
    BN44-00709A masz jeszcze inne napisy w stylu: PSLF141X06A /L48X1T_ESM Rev

To
    ICM801-FA6A01N=FA5760N (SO-16N) Link
    PFC ICP801 =S3051 (8p) Link
    * podobny S3050

Dzięki za informację niemniej jednak moim zamiarem nie była naprawa zasilacza bowiem mam dwa sprawne ( a jeden na pewno bo nowy )
    Darek.S wrote:
    Zastanawiam się jednak jak to jest z tymi zasilaczami. Mam trzy wersje w tym dwie z różnych TV i to ze sporą różnicą w przekątnej. Wszystkie trzy są na tym samym PCB i wyglądają identycznie. Różnią się nalepkami i na pewno wartościami niektórych elementów. Jak zamawiałem zasilacz do tego UE40H wydaje mi się, że dokładnie opisałem wszystko z oryginału a dostałem ciut inna wersję. Niemniej jednak wydaje mi się, że na każdym z tych zasilaczy telewizor powinien się jakoś uruchomić a przynajmniej zaświecić diodę St-By. I o to niniejszym pytam.

Moim zdaniem na 99% leży płyta główna. Chyba, że jednak coś źle myślę lub wersja zasilacza jest aż tak krytyczna ( w co wątpię - oba dają 13V a PFC i reszta nie rusza bo Main dead. A naprawa płyty głównej po burzy to hmmm... :| .
    Choć niewykluczone, że wymiana układu odpowiedzialnego za HDMI mogłaby uratować sprawę. Tylko wszystko wygląda na to , że wszystkim ( także LAN-em a router tez rozsadziło...)" rządzi" SEMS31 a to primo BGA secundo:
    Samsung UE48H6200AW - Uszkodzona Main po zeszłorocznej burzy ale chwilę chodził. Samsung UE48H6200AW - Uszkodzona Main po zeszłorocznej burzy ale chwilę chodził.
  • Service technician RTV
    Masz namiar na SM Link_ ue40h6200-chassis-u8dc

Skoro po burzy , rozszadziło LAN chipset to popatrz w SM na schemat blokowy i będzie jasność w temacie
    -BGA faulty!

Samsung UE48H6200AW - Uszkodzona Main po zeszłorocznej burzy ale chwilę chodził. Samsung UE48H6200AW - Uszkodzona Main po zeszłorocznej burzy ale chwilę chodził.

-EEPROM/FLASH: S24C512, W25Q40CL

Model UE48H6400AK / UE40H6350AK ( CY-GH040CSLV2V) /UE32H5500AK na tym samym PCB

• Level 33  
    Zapukał do mnie kolega z elektrody i mam już dwie płyty główne
    lisek wrote:
    na tym samym PCB

Jedna do 55cali druga do 40. I obydwie chodzą ( na nowym zasilaczu - kupionym rok temu). Oryginalny zasilacz od tego 48 cali także umarł... Tzn wszystko pracuje za wyjątkiem podświetlenia. A sterownik na PIC-u. Ponieważ nie będę bawił się w przekładanie PICa z drugiej poburzowej płyty muszę jeszcze tylko domówić kolejny zasilacz.