Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vectra C jak podpiąć mod - system jednowłóknowy w żarówce stopu i postojówek

Tyrlox 22 Lip 2016 22:00 804 10
  • #1 22 Lip 2016 22:00
    Tyrlox
    Poziom 3  

Witam.Jak wpiąć kable zasilające/podające sygnał na moduł haka holowniczego(UniKit-2) od światła stop i postojówki w systemie jednowłóknowym?

Postępowałem zgodnie z instrukcja podłączając kable odpowiednio ale zagubiłem się w światłach postojowych i światłem stopu. W aucie, jest jeden kabel który steruję żarówką jednowłóknową żarówka świeci się słabiej na postojowym a podczas naciśnięcia na pedał hamulca żarówka świeci mocniej. Jak mogę się w piąć kabel stopu i kabel postojowy? próbowałem na przeciwne strony kable podpiąć ale pali się postojowy i stopowy cały czas.

Bardzo prosiłbym o jakaś poradę ponieważ rozebrałem autko i stoi i nie mam już pomysłu jak dalej się za to zabrać :C

Posiadam Opel Vectra C 2002 rok hatchback

0 10
  • #2 22 Lip 2016 22:46
    bercikmgr
    Poziom 11  

znajdź na allegro ofertę z instalacjami haka holowniczego
    podaj parametry jak wyżej i otrzymasz komplet z instrukcją i gwarancją pasujący do vectry

0
  • Pomocny post
    #3 22 Lip 2016 22:50
    bizon_126
    Poziom 28  

Do stopu -w klapie [trzeci stop]
    Do pozycji -oświetlenie tablicy rejestracyjnej
    Klikasz pomógł

1
  • #4 22 Lip 2016 22:55
    Tyrlox
    Poziom 3  

bercikmgr napisał:
    znajdź na allegro ofertę z instalacjami haka holowniczego
    podaj parametry jak wyżej i otrzymasz komplet z instrukcją i gwarancją pasujący do vectry

Dobrze, ale ja posiadam cały modół i tym podobne. Hak mam już założony tylko teraz mam problem z podłączeniem światła postojowego i stopu, jest taki problem, że posiadam przy lampie 2 żarówki jednowłóknowe które się święca na światłach postojowych a po naciśnięciu na pedał hamulca jedna z tych żarówek zaczyna świecić mocniej a kabelki do modółu mam od światła postojowego i od światła stopu i nie wiem jak mam podłączyć postojowe a jak światło stopu

Dodano po 2 [minuty]:

bizon_126 napisał:
    Do stopu -w klapie [trzeci stop]
    Do pozycji -oświetlenie tablicy rejestracyjnej
    Klikasz pomógł

W sensie podłączyć się pod stop z tej lampki diodowej co jest w klapie od bagażnika ? A nie będzie przypadkiem mniejsze napięcie prądu który dochodzi do diody święcącej ? ponieważ dioda nie wymaga dużej dawki prądu co żarówka i czy nie będzie się kabel grzał który prowadzi stop do diodówki ?

0
  • Pomocny post
    #5 22 Lip 2016 23:00
    piotrek22101
    Poziom 39  

Diody diodami ale zasilanie na pasek idzie 12v. Ja tak podpinałem i działa.

0
  • #6 22 Lip 2016 23:03
    Tyrlox
    Poziom 3  

piotrek22101 napisał:
    Diody diodami ale zasilanie na pasek idzie 12v. Ja tak podpinałem i działa.

Aha ale ten kabelek idzie cienki do diody i nie wiem czy przypadkiem pod dłuższym przytrzymaniu przyczepki na hamulcu to się nie będzie przewodzik grzał ?

0
  • Pomocny post
    #7 22 Lip 2016 23:05
    piotrek22101
    Poziom 39  

Od tego jest moduł. W module na przyczepkę podaje napięcie przekaźnik. Chyba że nie ma modułu,to tak nie moźna.

0
  • #8 22 Lip 2016 23:07
    Tyrlox
    Poziom 3  

piotrek22101 napisał:
    Od tego jest moduł. W module na przyczepkę podaje napięcie przekaźnik. Chyba że nie ma modułu,to tak nie moźna.

Aha dzięki serdecznie wszystkim za pomoc :) Posiadam modół regulujący niby te napięcie ponieważ był w zestawie z zamówionym hakiem a zagóbiłem się jak zajrzałem do lampy a tam jest żarówka z jednymwłóknem i pełni ona dwie funkcję przez jeden kabel plusowy :) I to było lekkie zdziwienie jak to podłączyć

0
  • #9 22 Lip 2016 23:21
    bercikmgr
    Poziom 11  

Twoja vectra wymaga zastosowania modułu haka holowniczego więc prowadziłeś przewód zasilania modułu, teraz zastosuj podłączenie światła STOP od wyłącznika stopu podłączając się do niego lub przy komputerze sterującym samochodu jak na rysunku (strzałki).
    moduł unit jak jest prawidłowo wykonany nie powinien wprowadzać błędów do elektroniki auta

Dodano po 2 [minuty]:

Re: Vectra C jak podpiąć mod - system jednowłóknowy w żarówce stopu
    obrazek

0
  • #10 22 Lip 2016 23:24
    Tyrlox
    Poziom 3  

bercikmgr napisał:
    Twoja vectra wymaga zastosowania modułu haka holowniczego więc prowadziłeś przewód zasilania modułu, teraz zastosuj podłączenie światła STOP od wyłącznika stopu podłączając się do niego lub przy komputerze sterującym samochodu jak na rysunku (strzałki).
    moduł unit jak jest prawidłowo wykonany nie powinien wprowadzać błędów do elektroniki auta

Dodano po 2 [minuty]:

Re: Vectra C jak podpiąć mod - system jednowłóknowy w żarówce stopu
    obrazek

Jak wspomniałem w temacie posiadam modół haka holowniczego ale mam rozkminę nad światłem postojowym i światłem stopu ponieważ jedna żarówka i w dodatku jednowłóknowa! steruje jednocześnie swiatłem postojowym i światłem stopu :)

0
  • #11 23 Lip 2016 19:00
    bizon_126
    Poziom 28  

Podłączyłem tak w merivie lub zafirze i było ok
    Ja miałem jeszcze bardziej utrudnione zadanie bo właściciel zażyczył sobie gniazdo 13 pinowe

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo