Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Electrolux ESI4121 - woda na tacy i nie pobiera wody z sieci

saikor 20 Lip 2016 20:59 1632 11
  • #1 20 Lip 2016 20:59
    saikor
    Poziom 8  

Posiadam zmywarkę Elektrolux ESI 4121 w której pojawiła się woda na tacy. Po włączeniu zmywarki trzykrotnie miga kontrolka końca programu co rzekomo oznacza (włączyło się zabezpieczenie przed zalaniem), pomimo ze wycieku czy roszczelnienia nie ma.

Po restarcie (skasowanie programu) sytuacja się powtórzyła, ale tym razem nie udało się wywołać nabrania wody.

Dzisiaj odkręciłem wąż spustowy i był drożny następnie pompkę odpowiadając za wypompowanie wody zmywarki(podłączyłem na krótko i działa. Bardzo bym prosił o jakąś poradę co by tu jeszcze sprawdzić i gdzie tego szukać.
    Proszę o pomoc.

0 11
  • #2 20 Lip 2016 21:54
    peter falk
    Specjalista AGD

saikor napisał:
    pojawiła się woda na tacy

saikor napisał:
    wycieku czy roszczelnienia nie ma.

No to skąd ta woda na tacy?

0
  • #3 20 Lip 2016 22:10
    saikor
    Poziom 8  

Nie mam pojęcia.Tej wody na tacy nie jest dużo to wygląda tak jak by nie odpompowało tej wody.Zauważyłem że na samej górze zmywarki jest taki pojemniczek który wygląda jak odpowietrzenie i jest dosyć luźny odrywa się uszczelka.Ja jeszcze podejrzewam elektro zawór.

0
  • #4 20 Lip 2016 22:31
    peter falk
    Specjalista AGD

Nie masz wyjścia - zdejmuj boki zmywarki, uruchom zmywanie i patrz gdzie sika :) woda.

0
  • #5 20 Lip 2016 23:10
    saikor
    Poziom 8  

Tylko że zmywarka nie pobiera wody to jak to sprawdzić. Słychać tylko jak coś buczy i nic więcej. A nie ma tam czujnika który by odpowiadał za to wszystko. Pojawia sie błąd zabespieczenie przed zalaniem.

0
  • #6 21 Lip 2016 09:37
    peter falk
    Specjalista AGD

Coś musiało podnieść pływak na tacy ewentualnie uszkodzony jest mikrowyłącznik.

0
  • #7 21 Lip 2016 23:17
    saikor
    Poziom 8  

Witam; Poskładałem pompę spustową i odpaliłem zmywarkę po włączeniu programu zmywania jest podobna sytuacja nie pobiera wody z sieci tylko chodzi pompka spustowa. Jeśli to jakiś czujnik czy pływak to gdzie to się znajduje. A może elektrozawór. Dzięki za chęci i czekam na dalsze instrukcje.

Dodano po 3 [godziny] 22 [minuty]:

Elektrozawór sprawdzony i działa zmywarka nie.

0
  • #8 22 Lip 2016 21:43
    saikor
    Poziom 8  

Witam. sprawdziłem elektrozawór i działa a zmywarka nie pobiera wody po włączenia programu zmywania.Zmywarka zamiast pobierać wodę to wypompowuje pompką spustową jeśli to jakiś mikrowyłącznik to gdzie go szukać a i zauważyłem jakiś bezpiecznik ale ciężko stwierdzić czy jest przepalony czy nie.

0
  • #9 22 Lip 2016 22:13
    saikor
    Poziom 8  

Witam wszystkich. Posiadam zmywarkę Electrolux ESI4121, w której pojawiła się woda na tacy no i pomyślałem sobie, że pompka spustowa nie potrafi odpompować wody, więc ją wyciągnąłem, podłączyłem na krótko i działa: po złożeniu odpaliłem zmywarkę, dałem program zmywania i słuchać, jak pracuje tylko pompa spustowa. Stwierdziłem, że zmywarka nie dostaje wody i też tak jest, to sprawdziłem elektrozawór z kostką prądową i zawór działa. Kolega z forum napisał mi, że mógł się zawiesić pływak lub uszkodzony mikrowyłącznik, tylko gdzie tego szukać? Proszę o pomoc.

Zapomniałem dodać, że wyskoczył błąd zabezpieczenie przed zalaniem.

0
  • Pomocny post
    #10 23 Lip 2016 00:34
    zhudomel
    Specjalista AGD

saikor napisał:
    pojawiła się woda na tacy
    i dlatego
    saikor napisał:
    wyskoczył błąd zabezpieczenie przed zalaniem

saikor napisał:
    pomyślałem sobie, że pompka spustowa nie potrafi odpompować wody
    i słusznie, bo pompka nie ma możliwości opróżnienia tacy z wody. Trzeba tą wodę wylać i szukać miejsca wycieku.

0
  • #11 29 Lip 2016 12:36
    zen58
    Poziom 8  

Zabezpieczenie przed zalaniem znajduje się na samym dole pod zmywarką w postaci pływaka styropianowego połączonego z mikrowyłącznikiem- nad dolną tacką. Aby opróżnić tackę z wody można jeśli to możliwe przechylić zmywarkę i wylać wodę lub wstawić wężyk podłączony do pompki.

2
  • #12 07 Sie 2016 09:42
    saikor
    Poziom 8  

Witam. Zmywarka działa wystarczyło zrobić kalibracje programatora. Dziękuje wszystkim za pomoc.

0