Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie station infrastructure w tej samej klasie adresów IP.

23 Lip 2016 10:10 1209 12
  • Poziom 12  
    Witam,

Usiłuję podłączyć do mojego rutera głównego dekoder NC+, ale ponieważ są od siebie oddalone a dekoder nie ma karty wifi, używam do tego starego edimaxa br-6228nS w trybie "station infrastructure" i chciałbym żeby dekoder i inne kablem podłączone do edimaxa urządzenia były w tej samej klasie adresów co sieć główna (asus)... i coś mi nie wychodzi.

Router główny asus: 192.168.2.1
    Włączone DHCP.

W edimaxie ustawiłem WISP żeby odbierać internet od asusa i adres statyczny WAN: 192.168.2.50
    Brama: 192.168.2.1
    Ustawienia Wireless też są raczej poprawne – tylko station infrastructure i również wybór sieci przez site survey.

No i ustawienia LAN, tu chyba coś jest źle.
    Adres IP ustawiłem taki jak WAN: 192.168.2.50
    DHCP wyłączone

Chciałbym żeby ten edimax był przezroczysty, żeby dekoder NC+ był podłączony do sieci asus’a i też miał adres 192.168.2.XXX.
    Czy to jest możliwe i jak?
    Z góry wielkie dzięki.
  • PCBway
  • PCBway
  • Poziom 12  
    jprzedworski napisał:
    Nie mam instrukcji, ale to powinien chyba być tryb Wi-Fi Bridge a nie WISP.
    http://www.edimax.com/edimax/merchandise/merc...ax/global/wireless_routers_n150/br-6228ns_v3/

No właśnie wydaje mi się że nie:
    https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=...P0y5SabMev_2hEXjQ&sig2=2xxx9EFd0NDmWDuetdTbMg

W moim tryb Bridge jest dokładnie tak opisany jak na tym zdjęciu WISP a Station infrastructure jak na tym zdjęciu Bridge.

Może coś pozmieniali WISP to w moim nie jest tryb wifi, tylko jeden ze sposobów podłączenia do WAN. Wśród trybów raczej nie ma bardziej odpowiedniego.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Pewnie co wersja, to inny firmware. Jeśli menu twojego routera wygląda tak, jak w twojej instrukcji, to tylko ten WISP pozostaje. Ale wtedy powstaje druga sieć i nie da się mieć tej samej puli adresowej WAN i LAN.
  • Poziom 12  
    jprzedworski napisał:
    Pewnie co wersja, to inny firmware. Jeśli menu twojego routera wygląda tak, jak w twojej instrukcji, to tylko ten WISP pozostaje. Ale wtedy powstaje druga sieć i nie da się mieć tej samej puli adresowej WAN i LAN.

No i to jest najlepsze. Ktoś mi kiedyś to skonfigurował i przez parę ładnych lat działało i niestety nie mam zapisanych tych ustawień :/

Nie wiem jak on to zrobił, ale edimax pobierał internet od głównego rutera i przekazywał po kablu do NC+ w tej samej sieci (klasie adresów). :\

Internet musiał podawać przez WISP, bo inaczej się nie da, ale jakoś tak ustawił WAN, LAN i potem Klienta (NC+), że internet był. Bo samo wifi to właśnie chyba na station-infrastructure było.

Połączenie station infrastructure w tej samej klasie adresów IP.

Dodano po 3 [minuty]:

Załóżmy że WIFI powinno być ustawione w station-infrastructure.
    Adres routera Asus to: 192.168.2.1
    Jak powinien być skonfigurowany WAN i LAN żeby widziały się w tej samej sieci?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ma nie być LAN i WAN - sprzęt musi działać jako sam AP bez NAT.
  • Poziom 12  
    Spróbuję jeszcze raz, ale do tej pory jak w WAN wyłączałem WISP to znikałem na Asusie i już nie byłem edimaxem podłączony jako Klient wifi. Jutro będę mógł spróbować jak wrócę do domu. Dzięki.
  • Poziom 12  
    mbo napisał:
    Ma nie być LAN i WAN - sprzęt musi działać jako sam AP bez NAT.

Otóż spróbowałem tak zrobić - poniżej screen.
    Zresetowałem edimaxa do ustawień fabrycznych a potem ustawiłem tylko wifi na station-infrastructure i wpisałem hasło w security, nie ruszając ani WAN ani LAN i niestety nie działa. Raz próbowałem z ustawieniem wifi na station-infrastructure a raz jako AP.
    Jeszcze tylko DHCP wyłączyłem, ale niestety nic.

Może jeszcze jakieś pomysły?
    Dzięki.

Połączenie station infrastructure w tej samej klasie adresów IP. Połączenie station infrastructure w tej samej klasie adresów IP.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Przede wszystkim ten Edimax jako Station Infrastructure nie może mieć w LAN adresu 192.168.2.1 bo to adres głównego routera. Musi mieć 192.168.2. x, ale x nie może być 2 o nie pokrywać się z komputerami. Spróbuj np. 200. Po drugie, w ustawieniach Station Infrastructure powinna być możliwość wykrycia sieci głównego routera. Musi być ten sam kanał albo automatycznie. Daj obrazki z konfiguracji, a nie status. Nie znam Edimaxa, więc mogę się tylko domyślać.
  • Poziom 12  
    jprzedworski napisał:
    Przede wszystkim ten Edimax jako Station Infrastructure nie może mieć w LAN adresu 192.168.2.1 bo to adres głównego routera. Musi mieć 192.168.2. x, ale x nie może być 2 o nie pokrywać się z komputerami. Spróbuj np. 200. Po drugie, w ustawieniach Station Infrastructure powinna być możliwość wykrycia sieci głównego routera. Musi być ten sam kanał albo automatycznie. Daj obrazki z konfiguracji, a nie status. Nie znam Edimaxa, więc mogę się tylko domyślać.

Proszę obrazki. Zmieniłem na 192.168.2.200. Sieć wifi jest w ustawieniach station-infrastructure wykryta przez site survey.

Połączenie station infrastructure w tej samej klasie adresów IP. Połączenie station infrastructure w tej samej klasie adresów IP. Połączenie station infrastructure w tej samej klasie adresów IP.
  • Poziom 12  
    jprzedworski napisał:
    Chyba się poddaję - nie mam dostępu do wszystkiego - aż takiej wyobraźni nie mam.
    Zobacz jeszcze to:
    http://www.xterm.pl/router/index.html

Generalnie się nie dziwię - sam już kilka razy się poddawałem.
    Niestety to już kiedyś funkcjonowało i tylko nie wiem jak to było ustawione. Może on się popsuł... :/ Mam wrażenie że tam coś było z gateway'em dla mnie nie zrozumiałe...

Tak czy inaczej - w załączeniu przesyłam podstawowe screeny i tak na prawdę nic więcej nie dotykałem.

Sprzęt to modem Cisco z UPC, który ma wpisany w DMZ 192.168.1.18.
    Czyli adres WAN mojego głównego rutera, który ma adres LAN 192.168.2.1
    i w tej klasie wszystko jest ustawione.

Dalej jest nieszczęsny Edimax, który ma adres wedle instrukcji 192.168.2.200.
    Gateway 192.168.2.1
    WAN nie ruszałem, WISP wyłączony.

W LAN ustawiłem tylko IP i wyłączyłem DHCP.

Ostatnią rzeczą jest Wireless, gdzie ustawiłem station-infrastucture i podłączyłem się do wifi przez site survey.

Wszystko na screenach - nie bardzo wiem jak to powinno być ustawione, ale pamiętam że było tak że w życiu bym sam na to nie wpadł :/

Jeszcze raz dzięki za starania.
    Pozdrawiam.

PS. Pod tym linkiem, który mi wrzuciłeś jest jakiś inny ruter - w moim nie ma takich opcji kreatora w WAN, więc nic więcej przydatnego tam niestety nie ma.