Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Saeco HD 8761 Minuto - Wyrzuca wodę do pojemnika na fusy

marecki_78 23 Lip 2016 13:53 5616 1
  • #1 23 Lip 2016 13:53
    marecki_78
    Poziom 9  

Hej,

express ma 2lata i 3 miesiące.

Objawy:

po zrobieniu kawy kiedy tłok bloku zaparzającego (ten górny, z sitem z dziurkami) idzie do góry wypływa z sita trochę wody - która spływa do pojemnika z fusami.

Demo w załączonym filmie....

Czytałem podobne posty i :

- odkamieniłem ekspress chyba ze 4 razy (pełne cykle) - co prawda wodą z kwaskiem cytrynowym ale chyba tez zadziałało bo kamienia nie widać
    - zrobiłem ze 30 kaw w trypie sypanej - na odkamieniaczu - celu porządnego odkamienienia bloku
    - wszystkie uszczelki wyglądają na sprawne - oczyściłem je i posmarowałem - niemniej zamówiłem nowe (w następnym tygodniu je zmienie )
    - wyjąłem zawór podający do bloku parzącego (trzpień bojlera) - rozebrałem i odkamieniłem - nasmarowałem uszczelki delikatnie - chodzi bez problemu nie ma żadnego przewężenia
    - rozebrałem cały blok parzący i go wyczyściłem z tłuszczu u brudu oraz sprawdziłem uszczelki, nasmarowałem
    - rozebrałem zawór (ten na górze tłoka z pomarańczową uszczelką) - oczyściłem....
    - zmieniłem kawę - to samo....

- BEZ KAWY zmielonej podanej i robieniu tej kawy i tak woda leci .... czyli to nie kawa :) a nawet bym

Tak czy siak nadal to samo - woda idzie do fusów...

Czy macie jakieś pomysły?

Wygląda jakby to spływała kawa z głowicy nalewającej ??

Zastanawia mnie jedno czy ten zawór na górze tłoka z pomarańczową uszczelką(odprowadzający kawę do głowicy - numer 1 ze schematu ciut innego zaparzacza - Saeco Taleo i Odeo) nie ma zaworu zwrotnego ?

Jest w nim tylko: uszczelka fi 3mm + plastitkowa tuleja + sprężyna ja dociskająca - czy tak powinno być ??
    Saeco HD 8761 Minuto - Wyrzuca wodę do pojemnika na fusy

Będę wdzięczny za pomysły...

1 1
  • #2 23 Lip 2016 19:46
    marecki_78
    Poziom 9  

marecki_78 napisał:
    Hej,

express ma 2lata i 3 miesiące.

Objawy:

po zrobieniu kawy kiedy tłok bloku zaparzającego (ten górny, z sitem z dziurkami) idzie do góry wypływa z sita trochę wody - która spływa do pojemnika z fusami.

Demo w załączonym filmie....

No i naprawiłem - napiszę co zrobiłem może komuś się przyda:

1) raz jeszcze wyjąłem zawór (trzpień bojlera) i go rozebrałem i odkamieniłem - >niestety to nie pomogło
    2)- potem w ramach eksperymentu rozebrałem zawór odprowadzający kawę do głowicy (części 1 i 3 z załączonego obrazka + u mnie jeszcze była tam sprężyna) - wyjąłem sprężynę, plastik i kulkę ale i tak potem ciekło .. potem to złożyłem ...

3) jako że przypuszczałem że wyciek jest dlatego że za duży jest opór na całym obwodzie wody - wyczyściłem głowicę nalewającą kawę/na (całość od zaworu numer 3 - przez złacze wchodzące w uszczelnianie 11 i przewód silikony aż do samego nalewaka) - wszystko rozebrałem i patykiem czyściłem.

I jest dobrze - po zrobionej kawie ścieka parę kropli a nie 5 cm3 .... fusy ładne jak ciasteczka.

Załączam instrukcję serwisową do podobnego - mi trochę pomogła.

Finalnie myślę że naprawę spowodował punkt nr 2) czyli czyszczenie zawowu głowicy.... ale u mnie zaczał chodzić dobrze dopiero po paru kawach ....

TO samo doświadczenie miał kolega

blomax napisał:
    witam,
    wprawdzie temat zamknięto, ale dziś miałem podobny problem do rozwiązania, mokre fusy były już z pół roku wstecz, odkamienianie nic nie pomagało, gwoli ścisłości, chciałbym dodać do tematu, że przyczyną wycieku jaki przedstawiono na filmiku jest ewidentnie ten zaworek od góry bloku zaparzacza, na rysunku brak nie tylko sprężynki, ale i kulki która jest tą sprężynką dociskana. Skoro kulki Pan nie odkrył, znaczy że była przyklejona osadami kawy i nie pozwalała się domknąć zaworkowi w drodze powrotnej wody, stąd wyciek z sitka. Nie ma tu znaczenia jakie opory występują na dalszej drodze kawy do szklanki. U mnie z początku ta kulka nie wypadła sama, dopiero jak przetkałem. Sama kulka jest szklana lub z podobnego tworzywa, u mnie jest wyraźnie nadżarta zębem czasu, niemniej po wyczyszczeniu gniazda i ponownym osadzeniu czystej kulki, cieknięcie ustało jak ręką odjął. Z braku szklanej, wymienię tą kulkę na stalową z nierdzewki, chyba że znajdę szklaną o tym rozmiarze, są stosowane czasem w butelkach ze spryskiwaczem jakiejś chemii. Może serwis sprzeda też kompletny zaworek, kulka, tulejka, plus sprężynka. Jeśli doda Pan ten wpis do wątku, na pewno niejednemu to pomoże w usterce. Pozdrawiam

Pozdrawiam

4