Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Briggs & Stratton 675 - Nie równo pracuje, gasnie i nie mozna odpalic

carbon4all 23 Lip 2016 16:09 1521 2
  • #1 23 Lip 2016 16:09
    carbon4all
    Poziom 2  

Witam
    Mam problem z kosiarka Briggs & Stratton 675 easy start ( na zdjeciu zdjeta ozdobna oslona silnika)
    Kosiarka ma 5 lat
    Podczas koszenia zaczela nierowno pracowac i zgasla ( kosil moj ojciec takze dokladnych okolicznosci nie znam )
    Po zdjeciu obudowy okazalo sie , ze rozleciala sie rurka doprowadzajaca powietrze
    zostala wymieniona na nowa a przy okazji olej i filtr powietrza

Niestety nic to nie dalo i kosiarka od tamtej pory nie chce odpalic a jak odpala to chwilke "popyrka" i gasnie

Po zgasnieciu trzeba poczekac az "ostygnie "
    Po probach odpalenia swieca jest mokra
    Iskra na swiecy jest
    Musialem poluzowac cewke , zeby zalozyc rurke ale ustawilem ja z powrotem na tym samym miejscu ( na wizytowke :-) )
    Odkrecilem tlumik i klapke od zaworow - zawory sie poruszaja

Nie wiem czy to normalne ale jesli otworze wlew oleju i pociagne za rozrusznik to chlapie olejem co widac na pierwszym zdjeciu silnika.

Jakies pomysly ktore moge zrealizowac w garazu ?

0 2
  • #2 23 Lip 2016 17:14
    Rycho T
    VIP Zasłużony dla elektroda

Na początek sprawdź fajkę świecy, wyjmij z niej kabel i załóż bezpośrednio na świecę.

To automatyczne ssanie dobrze masz poskładane, w ogóle to cały gaźnik jest prawidłowo założony?

1
  • #3 23 Lip 2016 23:24
    carbon4all
    Poziom 2  

No i mnie dzisiaj ten silnik zadziwil.
    Pol dnia siedzialem , przegladalem forum i probowalem dojsc co jest nie tak jak wszystko wyglada na dobrze zlozone.

Az trafilem na watek kolegi ktory pisal , ze naprawil silnik pociagajac jakas sprezynke i wtedy wszystko zaczelo dzialac.
    No to ide do garazu z mysla , "raz kozie smierc" i bede ciagnal wszystkie sprezynki.
    Pogmeralem wszystkimi sprezynkami, dzwigienkami i wszystkim czym mozna poruszac.
    Lapie za rozrusznik , PYK i odpalila - mysle raz sie zdarzylo , gasze machine i ciagne raz jeszcze , PYK i znowu odpalila. Tak pykajac skosilem 1000 m2 trawy nie koszonej od miesiaca :-)

Nie wiem co , nie wiem jak ... ale dziala

Niby taki nowoczesny i fajny silnik ale jak widac trzeba czasem pierdyknac jak stary telewizor zeby zadzialal ;-)

Jedynie mam takie odczucie jakby obroty byly troche nizsze niz wczesniej - czy da sie jakos domowym sposobem to sprawdzic i ustawic wlasciwe czy to juz tylko serwis ?

0
  Szukaj w 5mln produktów