Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ethm-1 zmienne IP - serwer satel

dezmontnikus 23 Lip 2016 17:20 2361 5
  • #1 23 Lip 2016 17:20
    dezmontnikus
    Poziom 21  

Cześć!
    Posiadam integre 64 oraz modul ethm-1. Komunikacja działa w sieci lokalnej. Jednak chciałbym programować centrale z zewnatrz oraz mieć podgląd na aktualne dane. Posiadam internet z zmiennym IP. W jaki sposób mam rozwiązać ten problem? Czy zaznaczenie opcji "serwer satel" pomoże w tym? Czy ktoś bedzie tak dobry i wyjaśni mi te DNS i pomoże to skonfigurować. Czytałem podobne tematy na forum lecz każdy sie różni.

0 5
  • #2 23 Lip 2016 19:05
    dariusz.bembenek
    Specjalista - Alarmy Stacjonarne

Masz ETHM-1 czy ETHM-1 Plus? Musisz to doprecyzować, bo od tego zależy, czy "Serwer satel" jest dla Ciebie.

Kolejna sprawa. Podaj dane, co dotychczas zrobiłeś i jaki jest efekt.

0
  • #3 23 Lip 2016 23:38
    dezmontnikus
    Poziom 21  

Ethm-1 plus.
    Opcje IP ustawione są na automatyczne.
    Mam dostęp do systemu przez gardx oraz strone www po wygenerowanym IP przez moduł ethm. Programowanie również odbywa sie w się lokalnej poprzez program dloadx oraz sprzegnieta centrale za pomocą specjalnego przewodu.
    W sieci posiadam router TP-link (192.168.0.1)który wpiety jest do modemu z radiowka od mojego dostawcy.

0
  • Pomocny post
    #4 24 Lip 2016 22:06
    dariusz.bembenek
    Specjalista - Alarmy Stacjonarne

Masz ETHM-1 Plus, więc możesz:
    - skorzystać z serwera Satel - nie musisz wtedy znać się na sieciach i przekierowywać ustawienia portów. Szczegóły tego połączenia dostępne w instrukcji do centrali.

- skorzystać z klasycznej metody połączenia (czyli tak, jak dotychczas) - musisz tylko przekierować odpowiednie porty na routerze (domyślnie 80, 7090, 7091) na adres IP modułu ETHM-1 Plus. Dodatkowo, skoro IP jest zmienne, musisz skorzystać z serwisu internetowego, który świadczy usługi dynamicznego DNS (DDNS). W opcjach routera sprawdzisz, jakich usługodawców wspiera Twój router (zakładka DDNS). Potem na tej stronie zakładasz konto, wpisujesz je w routerze i to wszystko. Finalnie nie posługujesz się adresem IP (bo jest zmienny i masz prawo go nie znać), tylko tzw. nazwą domenową, czyli np.:
    twojanazwa.nazwa_uslugodawcy.com

Powyższa nazwa zawsze będzie odnosiła się do Twojego aktualnego adresu IP na łączu WAN routera. Dzieje się to automatycznie, tzn. serwer DDNS sam się tym zajmuje.

1
  • #5 25 Lip 2016 15:01
    dezmontnikus
    Poziom 21  

Dzieki za szczegółowy opis. Mam jeszcze pytanie. Czyy skorzystanie z opisu konfiguracji takiego konta jak w poniższym linku bedzie dobre?

http://m.pclab.pl/pr53155.html

0
  • #6 25 Lip 2016 15:34
    Stan-Mar
    Poziom 24  

dezmontnikus napisał:
    Dzieki za szczegółowy opis. Mam jeszcze pytanie. Czyy skorzystanie z opisu konfiguracji takiego konta jak w poniższym linku bedzie dobre?

http://m.pclab.pl/pr53155.html

Tak, ale w przypadku korzystania z serwera SATEL niepotrzebne.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo