Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta indukcyjna Ariston Hotpoint KIO 632 CC błąd F19

23 Lip 2016 19:45 4323 10
 • Poziom 5  
  Witam, od dwóch dnia nie działają mi dwa pola w płycie indukcyjnej Ariston Hotpoint KIO 632 CC. Sa to pola oba z prawej strony płyty czyli te które maja funkcje szybkiego gotowania booster. Przy przyciskach obsługujących te pola migają komunikaty F19. Dzwoniłem do serwisu Aristona i nie chcieli mi powiedzieć co ten komunikat oznacza. Proszę o pomoc co to może być.
  Płyta indukcyjna Ariston Hotpoint KIO 632 CC błąd F19

 • Poziom 39  
  A kto podłączał tą płytę, elektryk z uprawnieniami?

  F19 - błąd komunikacji (jeśli dobrze pamiętam)
 • Poziom 5  
  Płytę ja podłączałem 3 lata temu i do tej pory wszystko było ok. Podłączona jest pod bezpiecznik różnicowy.

  Dodano po 9 [minuty]:

  Skąd mozna wziąć opis błędów do tej płyty? Bo przeszukałem internet i nigdzie nie moge znaleźć tego. Myślałem że będzie w książce która producent daje do niej ale niestety nie ma.
 • Poziom 5  
  Nikt nie zna przyczyny tego błędu F19 tej płyty indukcyjnej?

 • Poziom 39  
  Przecież podałem kod błędu - F19 to brak komunikacji.
  Jeśli myślisz, że ktoś Ci naprawi płytę na odległość to możesz się przeliczyć.
  Rozbierz płytę i dokonaj jakiś pomiarów - tranzystorów mocy, mostka prostowniczego, sprawdź bezpieczniki. Od czegoś trzeba zacząć a gotowych lekarstw na naprawę nie ma.
 • Poziom 5  
  Po rozkręceniu płyty okazało się ze dwa kondensatory były przepalone. Kondensatory te znajdują się na samym początku obwodu między cewkami. Sprowadziłem oba i wymieniłem. Błąd F19 zniknął. Po włączeniu płyty albo się sama wyłącza i to zaraz sama albo migną wyświetlacze od wszystkich pół i koniec (żadne pole nie grzeje). Co teraz?

 • Poziom 39  
  No to raczej czubek góry lodowej. Sprawdzamy dalej - po nitce do kłębka :)
  Teraz należy się przyjrzeć tzw. malej przetwornicy która zasila elektronikę. Sprawdź elementy w pobliżu układu bodajże TNYxxx. Do sprawdzenia również tranzystory IGBT 4 sztuki na radiatorach oraz dwa mostki Gretza które je zasilają.

  Za ciekawie to to nie wygląda.
 • Poziom 5  
  Może do Pana bym z nią podjechał i by Pan zobaczył od ręki?

 • Poziom 39  
  Na pewno nie będzie to od ręki.
 • Poziom 5  
  Może kondensatory poprostu na odwrót wpiolem do obwodu? Bo szczerze powiedziawszy to nie wiem czy kondensator przeciwzakloceniowy MKP posiada + i -...
  Edit: 16 Paź 2016 06:39
  Po teraz po włączeniu płyty jest ok tzn. nie wyłącza się sama nic nie miga, błędu F19 nie pokazuje tylko ze pola grzewcze nie działają (tzn. nie grzeją). Nawet po wybraniu funkcji Boster nic się nie dzieje tylko miga załóżmy 5 (moc grzania danego pola), a pole nie załączą się żeby grzać. Sprawdziłem wszystkie elementy elektroniczne na płytkach w płycie i są ok. Pewnie z tymi kondensatorami co wymieniłem zrobiłem coś nie tak?
 • Poziom 5  
  Jednak jak płytę się włączy i odczeka parę minut to na dwóch lewych polach pojawia się błąd F18, a na obu prawych polach grzewczych błąd F19 jak na początku to było. Proszę o pomoc.