Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

telefon - stacjonarny bez abonamentu

24 Lip 2016 02:05 2160 8
 • Poziom 8  
  Jest sposób żeby jak nie dzwonie nic nie płacić- więc abonament 0 jedynie za rozmowy ale jednocześnie utrzymać obecnie posiadany nr tj przenieść go?
 • Poziom 18  
  tak, sieci mają w ofertach wieczne ważności konta, dokup do tego telefon komórkowy wyglądający jak stacjonarny (tak, są takie) i volia!

  tak przy okazji - to nie ten dział ;)
 • Poziom 8  
  A jakiś link z taką ofertą na priv?

  Dodano po 13 [minuty]:

  Chodzi mi o to bym miał aktywny numer stacjonarny którego od lat używam tylko do odbierania a muszę go mieć.Nie chcę płacić abonamentu. Nie chodzi mi o to żebym miał sprzęt ze sznurem albo wyglądający tradycyjnie. Chodzi o stacjonarny numer.
 • Poziom 17  
  Można też przenieść do VoIPa, polecam ze swojej strony Halonet oraz ipfone, oba sprawdziłem w boju przez dość długi czas. W tym pierwszym utrzymanie numeru jakieś 5zł na rok, z tego co pamiętam, a może nawet mniej. ipfon - nie wiem jak teraz, ale raczej też groszowe sprawy.
 • Poziom 8  
  A ile bramka kosztuje czy ta firma pobiera wrażliwe dane jak aero?
 • Poziom 27  
  Jak masz dowolny nr komórkowy w Play, nr stacjonarny za 1 zł / jeden zł/
  Minus tego taki, że nie jest podłączony na kabelku tylko jak telefon komórkowy, plus tego taki, ze można na niego dzwonić np. z zagranicy i jest traktowane połączenie jako na nr stacjonarny, oraz można z niego dzwonić bezpłatnie na wszystkie tel. Play w tym komórkowe.
  Ja nie miałem tel. w Play, dlatego dobrałem nr komórkowy za 9,99 zł i 1 zł za dawny nr stacjonarny. Obecnie mój rachunek za tel. komórkowy i stacjonarny wynosi 10,99 zł.
 • Poziom 17  
  Bramka nowa to koszt od ok. 125zł za Grandstream HT701. Inny dobry producent to linksys - aktualne SPA112 jest droższe, ale można znaleźć wersje PAP2T z drugiej ręki taniej. Grandstreamy jako chyba jedyne bramki dzialają nadal z wybieraniem dekadowym więc polecane są amatorom starych telefonów, mi na tym działa przedwojenny polski telefon.

  Od 130-150zł zaczynają się też fajne biurowe telefony Grandstreama, podłączasz tylko sieć i zasilanie.

  Co do danych wrażliwych - z zasady do przeniesienia numeru musisz podać na pewno pesel, prawidłowe nazwisko i adres, inaczej operator macierzysty nie ma podstawy żeby "wydać" numer. Nie obawiałbym się jednak zbytnio wycieku, zwłaszcza że to może się zdarzyć każdemu w sumie - vide ostatnia gruba sprawa w Netii.

  pozdrawiam
 • Poziom 17  
  nuszek napisał:
  [...]
  Ja nie miałem tel. w Play, dlatego dobrałem nr komórkowy za 9,99 zł i 1 zł za dawny nr stacjonarny. Obecnie mój rachunek za tel. komórkowy i stacjonarny wynosi 10,99 zł.

  Po przenieniu numeru np. do actio.pl będzie 1,50 pln/m-c i jeżeli ten numer stacjonarny nie jest często wydzwaniany przekierować po prostu połączenia na używaną przez Kolegę komórkę.
  Można też zainstalować apke na smartphone, wtedy jednak połączenie z internetem jest konieczne.
 • Poziom 8  
  Ale to w play chyba abonament trzeba mieć najpierw na nr komorkowy nie telefon na karte. A ile bramka voip je prądu na miesiąc bo to też koszt.