Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
EuroPol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samowola - przerobienie przyłącza

24 Lip 2016 09:12 3573 41
  • #1 24 Lip 2016 09:12
    2672052
    Użytkownik usunął konto  
  • EuroPro
  • #2 24 Lip 2016 11:02
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe

Paweł 1970 napisał:
    Ale co może być jak przyjadą i zobaczą u pewnej osoby dobudowę do domu (samowolnie w 2 miesiące której nie ma w projekcje ), w miejscu gdzie ma przebiegać dojście prądu do dwóch budynków.????

Trzeba będzie zmienić projekt...

Paweł 1970 napisał:
    Już nie wspomnę że linię gazową przesunęli bo im przeszkadzała.

Kto przesunął? Wykonawcy modernizacji sieci elektroenergetycznej?

Paweł 1970 napisał:
    W tym miejscu linia zabudowy od drogi jest 12m. a teraz jest mniej.??

To zapewne tą samowolkę da się obejść, chyba że inwestor się zacznie nagrzmacać z "samowolantami" ( = podmelduje ich do nadzoru budowlanego) i przez kolejne N lat będą słane pisma o rozbiórkę i z modrnizacji sieci nici...

0
  • #3 24 Lip 2016 11:18
    Jarzabek666
    Poziom 24  

Zmiana projektu jest kosztowna i czasochłonna i pewnie będą dochodzić

0
  • #4 24 Lip 2016 11:23
    retrofood
    Moderator

jdubowski napisał:
    Paweł 1970 napisał:
    Ale co może być jak przyjadą i zobaczą u pewnej osoby dobudowę do domu (samowolnie w 2 miesiące której nie ma w projekcje ), w miejscu gdzie ma przebiegać dojście prądu do dwóch budynków.????

Trzeba będzie zmienić projekt...

Chyba żartujesz...
    Pójdzie zgłoszenie do PINB, a ten wyda decyzję o rozbiórce na koszt właściciela terenu. Były już podobne historie, w Białym Dunajcu rozebrano nawet cały dom. I żadne odwołania nie pomogły.

0
  • #5 24 Lip 2016 11:30
    kosmos99
    Poziom 34  

Czyli można na terenie prywatnym, bez zgody właściciela wybudować linię energetyczną?

Rozumiem, że przez modernizację istniejącej linii rozumie się tylko wymianę obecnych elementów na nowe.

0
  • EuroPro
  • #6 24 Lip 2016 11:43
    retrofood
    Moderator

kosmos99 napisał:
    Czyli można na terenie prywatnym, bez zgody właściciela wybudować linię energetyczną?

Czytaj ze zrozumieniem.
    Paweł 1970 napisał:
    Projekt jest zatwierdzony już ,

0
  • #7 24 Lip 2016 11:44
    Jarzabek666
    Poziom 24  

kosmos99 napisał:

Nie można, ale w tym przypadku ktoś pozwolenie dał a że plany/modernizacja były robione długo i zapomniał o tym już i wybudował bez pozwoleń to jego strata.

0
  • #8 24 Lip 2016 12:10
    zbich70
    Specjalista elektryk

Paweł 1970 napisał:
    samowolnie w 2 miesiące której nie ma w projekcje

Skąd Kolega to wie ?
    Paweł 1970 napisał:
    Tyle co słyszałem to powiedzieli że u siebie na działce będą robić co chcą

Mówić mogą sobie co chcą.

0
  • #9 24 Lip 2016 12:52
    2672052
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 24 Lip 2016 13:03
    jdubowski

Paweł 1970 napisał:
    Tyle co wiem to wszystko w trakcje projektowania było ustalone na działce gościa jak ma przebiegać dojście nowego przyłącza.

Ale z obrazka widać ze nowe przyłącza to miały być do budynków samowolanta - dobudówka nie ma żadnego konfliktu z przyłączami do innych działek...

0
  • #11 24 Lip 2016 13:22
    2672052
    Użytkownik usunął konto  
  • #12 24 Lip 2016 13:29
    retrofood
    Moderator

Paweł 1970 napisał:
    Do innych działek oczywiście że nie. Ale do przyłączenia tego gościa ma znaczenie ta budowla. :| Mnie to rybka ja i tak mam prąd ,ale ciekawe co z tego wyjdzie.

Ano ciekawe. Napisz, gdy coś się zmieni.

0
  • #13 24 Lip 2016 13:34
    kosmos99
    Poziom 34  

WLZ i tak będzie robił we własnym zakresie, więc pewnie obejdzie dobudówkę.

0
  • #15 24 Lip 2016 13:44
    2672052
    Użytkownik usunął konto  
  • #16 24 Lip 2016 14:01
    jdubowski

Paweł 1970 napisał:
    A co z przesuniętym gazem .??? (tyle że nie podłączony do domu.)

Pomiar gazu jest zapewne i tak w granicy działki - ten "gazowy WLZ" być może w rzeczywistości w ogóle nie istnieje...

0
  • #17 24 Lip 2016 14:31
    mawerix123
    Poziom 36  

Paweł 1970 napisał:
    Że to samowola to wszyscy w okolicy wiedzą

To chyba za mało.

Moim zdaniem temat jest totalnie bez sensu, w taki sposób można podejrzewać każdego budującego dom.

Znam przypadek gdzie inwestor miał tylko projekt i na jego podstawie wybudował dom obok garaż bez żadnego pozwolenia, do tego na terenie zalewowym...

Zresztą jak widać na załączonej mapce ta niby samowola nie koliduje z żadną nowo planowaną siecią.

Skąd autor tyle wie gdzie jest zakopana jaka rura gazowa o_O skąd możemy wiedzieć że nie niema projektu na przesunięcie instalacji gazowej :?: w zasadzie to nie wiadomo nic oprócz podejrzeń.

0
  • #18 24 Lip 2016 14:37
    retrofood
    Moderator

mawerix123 napisał:
    Paweł 1970 napisał:
    Że to samowola to wszyscy w okolicy wiedzą

To chyba za mało.

W zasadzie w żadnym z tematów autorzy nie zamieszczają dokumentów, nie róbmy więc zamieszania. Nie o to chodzi.

0
  • #19 24 Lip 2016 14:51
    janek1815
    Poziom 38  

O takich domysłach i samowolach wiem przynajmniej o kilku w mojej okolicy i nikt problemu nie robi. Mam wrażenie że autora oko kole że ktoś coś dobudował bez papierów tylko chce się dowiedzieć co inni o tym myślą i jak by tutaj zaszkodzić osobie która coś wybudowała. Ten budyneczek to może po prostu powstał na zgłoszenie 25m2 czy 35m2 jak rolnik. Zawsze się znajdzie jakaś m...da która chce drugiemu zaszkodzić.

5
  • #20 24 Lip 2016 14:58
    mawerix123
    Poziom 36  

retrofood napisał:
    W zasadzie w żadnym z tematów autorzy nie zamieszczają dokumentów

Masz rację ale zamieszczają tematy ze swoimi sprawami a nie podejrzeniami że sąsiad coś tam działa.

janek1815 napisał:
    Mam wrażenie że autora oko kole że ktoś coś dobudował bez papierów tylko chce się dowiedzieć co inni o tym myślą i jak by tutaj zaszkodzić osobie która coś wybudowała. Ten budyneczek to może po prostu powstał na zgłoszenie 25m2 czy 35m2 jak rolnik. Zawsze się znajdzie jakaś m...da która chce drugiemu zaszkodzić.

Mam podobne wrażenie.

0
  • #21 24 Lip 2016 15:06
    zbich70
    Specjalista elektryk

Paweł 1970 napisał:
    Tyle co wiem to wszystko w trakcje projektowania było ustalone na działce gościa jak ma przebiegać dojście nowego przyłącza.

A co oznacza czerwona kreska okalająca budynek, biegnąca w głąb działki ?
    Samowola - przerobienie przyłącza
    Na pewno jest to przyłącze, czy może WLZ ?

mawerix123 napisał:
    Mam podobne wrażenie.

Jak i chyba wszyscy czytelnicy tego tematu... :|

0
  • #22 24 Lip 2016 15:47
    kosmos99
    Poziom 34  

Z obrazka i tego stwierdzenia:

Paweł 1970 napisał:
    Do innych działek oczywiście że nie. Ale do przyłączenia tego gościa ma znaczenie ta budowla.

wynika, że to WLZ.

Druga sprawa to, że takie dobudówki są już chyba teraz na zgłoszenie bez pozwolenia na budowę.

Dodano po 1 [minuty]:

(Bodajże w lipcu 2015 była zmiana w przepisach dotyczących pozwoleń na budowę)

0
  • #23 24 Lip 2016 16:09
    2672052
    Użytkownik usunął konto  
  • #24 24 Lip 2016 16:13
    zbich70
    Specjalista elektryk

kosmos99 napisał:
    wynika, że to WLZ.

Ale narysował tą samą kreską co przyłącze.

Nie rozumiem sensu tego tematu.
    Odpowiedź na post tytułowy jest jedna - co cię to obchodzi ?

Usunięto. Proszę nie powielać błędów ortograficznych. [retrofood]

0
  • #25 24 Lip 2016 18:25
    Jarzabek666
    Poziom 24  

kosmos99 napisał:
    Druga sprawa to, że takie dobudówki są już chyba teraz na zgłoszenie bez pozwolenia na budowę. Dodano po 1 [minuty]: (Bodajże w lipcu 2015 była zmiana w przepisach dotyczących pozwoleń na budowę)

Ale zmiana nie tyczy się dobudówek tylko domków lub garaży.

0
  • #26 24 Lip 2016 18:30
    yanes
    Poziom 21  

retrofood napisał:
    Były już podobne historie, w Białym Dunajcu rozebrano nawet cały dom. I żadne odwołania nie pomogły.

Który to dom masz na myśli bo jeśli ten obok mostu to właściciel został uniewinniony a za błędne decyzje urzędników ukarani zostali wszyscy kierowcy.

1
  • #27 24 Lip 2016 18:37
    retrofood
    Moderator

yanes napisał:
    retrofood napisał:
    Były już podobne historie, w Białym Dunajcu rozebrano nawet cały dom. I żadne odwołania nie pomogły.

Który to dom masz na myśli bo jeśli ten obok mostu to właściciel został uniewinniony a za błędne decyzje urzędników ukarani zostali wszyscy kierowcy.

To się ostał? Pisali, że definitywnie do rozbiórki...

0
  • #28 24 Lip 2016 18:57
    yanes
    Poziom 21  

Oczywiście ,że stoi w takim stanie w jakim był zrobiony gdy wstrzymano budowę.Będzie do rozbiórki za sowite odszkodowanie lub most zbudują po starym śladzie ale winnych wśród urzędników nie znajdą.Zresztą przykład Podhala w kontekście samowoli i rozbiórek jest najmniej trafiony.Tu prawo Budowlane się nie przyjęło i jeszcze nie słyszałem by komuś nakazano skutecznie rozebrać samowolę.Ostatni taki przypadek był w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Pozdrawiam i kończę ten OT.

0
  • #29 24 Lip 2016 19:28
    maurycy123
    Warunkowo odblokowany

mawerix123 napisał:
    Skąd autor tyle wie gdzie jest zakopana jaka rura gazowa o_O skąd możemy wiedzieć że nie niema projektu na przesunięcie instalacji gazowej :?: w zasadzie to nie wiadomo nic oprócz podejrzeń.
    Może autor wie a może nie. W każdym razie gazociąg nie może być pod budynkiem. Nawet niskiego (średniego) ciśnienia. A co powiecie o gościu który dostał zgodę na budowę domu centralnie na gazociągu wysokiego ciśnienia? Jak sprawa została zgłoszona do odpowiedniego urzędu, to gość który wydał zgodę omal się nie posrał (prokurator).

0