Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

attiny85 naprzeciw LCD PCD8544

SmacznyPies 24 Lip 2016 12:08 837 1
 • #1 24 Lip 2016 12:08
  SmacznyPies
  Poziom 1  

  Witam,
  od pewnego czasu męczę się z zaprogramowaniem mikrokontrolera, aby obsługiwał ten znany wyświetlacz z Nokii 3110, niestety bezskutecznie. Na ekranie nic się nie pokazuje. Nie jest on uszkodzony, ponieważ gdy podpinam go pod Raspberry Pi i uruchamiam odpowiedni skrypt, wszystko jak trzeba.
  AVR zasilam USBASP 2.0 (z allegro...) napięciem 3,3v. Zauważyłem też, że czasami przy odpinaniu programatora na ekranie pokazuje się na ułamek sekundy kreska.

  Kod: c
  Zaloguj się, aby zobaczyć kod


  Przy kompilacji nie pokazują się żadne warningi.
  Proszę o pomoc.

  0 1
 • #2 24 Lip 2016 13:41
  excray
  Poziom 39  

  Po pierwsze zrób coś z difajnami. Czy nie lepiej by było gdyby zamiast PORTB &= ~(1 << PIN_SCE); było SCE_0;. Lepiej się to czyta, a i łatwiej by było później zmienić port czy numer ponu w programie. Po drugie źle zrobiłeś, że upchnąłeś sterowanie SCE do funkcji BitTransfer. Są operacje które będą wysyłać kilkanaście bajtów w jednej transakcji. Sama funkcja BitTransfer pozostawia też wiele do życzenia. Po trzecie Twoja inicjalizacja jest zła. Producent układu był tak miły, że załączył w nocie całą rozpiskę w formie komiksu co, jak i w jakiej kolejności inicjalizować. Więc nie wiem skąd pomysł, aby najpierw pisać po swojemu, a później się skarżyć, że nie działa.

  0
  Szukaj w 5mln produktów