Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] UNITRA AS 946 - Szukam danych wyświetlaczy LED

24 Lip 2016 14:18 1179 9
  • Poziom 31  
    Witam Kochani! Mam do przestrojenia taki amplituner z syntezą. Okazuje się ze trzeba dołożyć jeden segment wyświetlacza. Tylko ze starego typu są już raczej nie do zdobycia. Mam za to inne ale... Może ma ktoś dane techniczne wyświetlacza typu LTS 5811G ? Mam podobne ale nie wiem czy te oryginalne mają wspólną anodę czy katodę i czy mogę wstawić tam np. LTS 546 ? Wyglądem są takie same i nawet otwory na piny pasują, tylko czy one się w razie czego nadają ? Chodzi w zasadzie o to aby odpalić jedynkę na skali w zakresie powyżej stu MHz. Proszę o pomoc. Pozdrawiam ! R-2 :D
  • Poziom 27  
    Zamiennikiem jest SA52-11GWA(w,a 17,5x12,4x7mm ,wys cyfry 13,2mm 0,52cala firmy Kingbright). Serwis elektroniki 1990 - pełny opis przestrojenia łącznie z krosowaniem wyświetlacza. Pozdrawiam. Artur
  • Poziom 35  
    Radiowiec 2 napisał:
    Mam podobne ale nie wiem czy te oryginalne mają wspólną anodę czy katodę i czy mogę wstawić tam np. LTS 546 ?

Ze schematu nie idzie odczytać?
  • Poziom 27  
    Zaloguj się na stronie unitraklub i tam są prawie wszystkie polskie schematy z poradami jak przestroić i co zastosować.Pozd artur

Moderowany przez Mirek Z.:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php - p.3.1.14, p.3.1.17 (i ewent. 3.1.10).
    Następnym razem będzie ustrzeżenie.

• Poziom 31  
    Tylko że jak przestroić to ja wiem. Chodzi o ten wyświetlacz żeby go spasować. Ma ktoś układ elektrod ? Czyli "pinologię" tych końcówek?
  • Poziom 25  
    Chyba mam oryginalne, tylko muszę poszukać.
  • Poziom 27  
    Jak zamontować inny wyświetlacz SA52-11GWA
    (pinologia) też jest opisane.pozr artur
  • Poziom 37  
    Radiowiec 2 napisał:
    Ma ktoś układ elektrod ? Czyli "pinologię" tych końcówek?

Pinologię trzeba ustalić samemu przy pomocy baterii 1,5 V z rezystorem.
  • Poziom 41  
    To jest standardowy wyświetlacz ze wspólna anodą. Możesz wstawić 3 nowe, aby były identyczne.
  • Poziom 31  
    Dzięki jednemu z Kolegów udało mi się dostać oryginalny wyświetlacz. Radio przestrojone wróciło do właściciela. temat do zamknięcia.