Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Konstrukcja rowerka "piwnego/pitnego"

retroprint 24 Jul 2016 14:28 1758 4
    retroprint
    Level 7  
    Dzień dobry,

Chciałbym we własnym zakresie wykonać urządzenie tego typu. Czy ktoś może mi z grubsza wyjaśnić, na jakiej zasadzie jest taki rowerek wykonany? Oczywiście nie mówię o stojaku, tylko mechanizmie podnoszącym i przechylającym kubek.
    Ruch pedałów sprawia, że kubek unosi się coraz wyżej, a na końcu przechyla.

Dziękuję
    Piotr

Konstrukcja rowerka "piwnego/pitnego"
    Tommy82
    Level 41  
    No ale co tu kombinować?
    Masz przekładnie i wykorbienie jak pedałujesz to korba przez korbowód zamienia ruch na posuwisty i jak tłok kufel idzie w górę. przechylenie to żaden porblem starczy ze będzie przyczepiony z jednej strony i wyjdzie z prowadnicy albo po prostu prowadnice będą zakrzywione. Albo z jednej strony na zawiasie i jak będzie pchany od dołu to się wychyli

Ja jak bym kombinował to zacząłbym od starych rometowskich rowerów treningowych i spróbował napęd pobrać z linki licznika albo z koła rolka jak mechanizm nacisku. Do tego przekładnia i napęd na podnośnik śrubowy coś jak lewarek od malucha.
    Można by też iść inna drogą i piwo pompować na bieżąco lub do pojemnika który przechyli się niczym waga szalkowa po osiągnięciu stopnia napełnienia określonego.
    retroprint
    Level 7  
    Ok, dziękuję. A czy jest ktoś na forum, kto podjąłby się wykonania takiego urządzenia w ilości kilku egzemplarzy - oczywiście odpłatnie?

Pozdrawiam
    Piotr
    Tommy82
    Level 41  
    Napisz ile i jaki budżet i określ specyfikacje to sie ktoś znajdzie albo nie.
    retroprint
    Level 7  
    Tommy82 wrote:
    Napisz ile i jaki budżet i określ specyfikacje to sie ktoś znajdzie albo nie.

Na chwilę obecną zielonego pojęcia nie mam jaki może być koszt części; w tym temacie jestem laikiem - wiadomo, chciałbym zrobić to jak najtaniej. Jestem w stanie zapłacić uczciwą cenę - koszt materiałów + określoną - umówioną - stawkę za robociznę. Zakładałem maks. 300-400 pln/szt. (przy 4 sztukach).

Specyfikacja: uniwersalny zestaw piwny na rower z możliwością w miarę latwego montażu/demontażu na standardowy dwukołowiec. Konstrukcja estetyczna, z lekkiego, ale wytrzymałego materiału do wykorzystania na zewnątrz. Urządzenie musi mieć możliwość regulowania wysokości śruby podnoszącej, tak by można było ustawić różny czas pedałowania potrzebny na podniesienie i przechylenie kubka.
    Oczywiście, chodzi o sam mechanizm "piwny" - bez dolnej ramy i roweru :)

Pozdrawiam
    Piotr