Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 10 Home - Problem z procesem System i skompresowana pamięć

konio124 24 Lip 2016 14:37 861 2
  • #1 24 Lip 2016 14:37
    konio124
    Poziom 9  

Witam.
    Ostatnio zauważyłem bardzo dziwne zachowanie procesu "System i skompresowana pamięć"
    O ile po starcie systemu wszystko jest w porządku to gdy zostawię laptopa na 5 minut bezczynnie to proces "System i skompresowana pamięć" wchodzi na około 17% wykorzystania procesora CPU.
    Gdy ruszę myszką lub wcisnę obojętnie jaki klawisz na klawiaturze to proces spada do normalnych wartości około 0,2%, gdy zostawię komputer na 4 lub 5 minut proces ponownie wzrasta na 17%.

Proces nie uruchamia się podczas oglądanie filmów itp, tylko podczas bezczynności.

Dodam jeszcze zrzut z programu ProcessExplorer

Czy ktoś z was spotkał się z takim problemem?

0 2
  • #3 24 Lip 2016 16:20
    konio124
    Poziom 9  

Dziękuje za zainteresowanie ale już kilka dni temu przebiłem się przez ten cały wątek podany w linku.
    Wprowadzałem te wpisy do rejestru i próbowałem innych porad niestety nic nie pomogło.
    Mój problem jest trochę inny niż ten podany na stronie Microsoftu, ponieważ u mnie proces System i skompresowana pamięć uruchamia się tylko podczas bezczynności systemu.
    Gdy korzystam z laptopa to proces działa prawidłowo.

Dodam jeszcze że problem z procesem System i skompresowana pamięć nie występuje gdy uruchomię system w trybie awaryjnym.

EDIT
    Wczoraj zaktualizowałem Windowsa do najnowszej wersji (1607), wygląda na to że problem został rozwiązany.

Posty scaliłem. RADU23

0