Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

B&S 675 series - Briggs & Stratton 675 - gubi olej

24 Lip 2016 16:13 2331 9
 • Poziom 11  
  Witam,
  W pewnym sensie jest to kontynuacja poprzedniego tematu, w którym opisałem swoje problemy z uruchomieniem silnika Link
  Teraz już kosiarka pracuje ale podczas pracy, po kilkunastu minutach zacząłem słyszeć jakieś metaliczne dźwięki. Po zatrzymaniu silnika i odczekaniu kilku minut okazało się że poziom oleju jest obniżony. Po dolaniu oleju znów w miarę normalne dźwięki pracy można było usłyszeć. Robiłem tak kilka razy zanim skosiłem cały trawnik.
  Po zakończeniu koszenia przyjrzałem się kosiarce i pod filtrem powietrza był na obudowie tłusty ślad, a po zdjęciu obudowy filtra, gromadzący się tam olej ściekał na obudowę. Na zdjęciach można zobaczyć gdzie on się gromadził.
  Wygląda więc na to że rurką która połączona jest z obudową filtra wypluwa mi się olej:
  Co zrobić by olej mi tędy nie uciekał. Przed uruchomieniem kosiarki sprawdziłem poziom oleju - był na max ale nie przekroczony.

  B&S 675 series - Briggs & Stratton 675 - gubi olej B&S 675 series - Briggs & Stratton 675 - gubi olej B&S 675 series - Briggs & Stratton 675 - gubi olej
 • Poziom 1  
 • Poziom 11  
  To przytarcie rzeczywiście jest ale wygląda jakby było tylko na samej górnej części, tam gdzie jeszcze pierścienie tłoka nie dochodzą, no i kompresja też jest niezła. Czy rzeczywiście mimo poprawnej kompresji mogą być aż takie przedmuchy do komory korbowej?
  O ile pamiętam czasami jest lekkie kopcenie ale to raczej w trakcie zatrzymywania silnika. Podczas pracy chyba się lekko też zdarzyło, ale nie cały czas. Z reguły jak silnik już trochę popracuje i jest mocno rozgrzany to w trakcie zatrzymywania i po zatrzymaniu oprócz kopcenia z wydechu, pojawia się niewielka mgiełka wokół obudowy.
  Czy uszczelniacz wału jest dobry to nie wiem. Kilka razy już zdejmowałem misę olejową (to o ten uszczelniacz chodzi który jest w misie czy o jakiś w górnej części korpusu gdzie wał wychodzi na koło zamachowe?), wyciągałem też wał całkowicie, jednak uszczelniacza nie wymieniałem. Może jeszcze tego spróbuję zanim spiszę silnik na straty.
  Nie przyglądałem się jak on wygląda - czy to coś w rodzaju simmeringu? Jak się go wymienia?
 • Poziom 1  
 • Poziom 11  
  Kurczę, kosiłem w piątek. Dzisiaj zajrzałem pod kosiarkę i była plama oleju :evil: a jeszcze w piątek było ok, czyli w trakcie koszenia się już rozszczelniło, pewnie od ciśnienia przedmuchów.
  Trochę ciężko zdiagnozować miejsce wycieku, ale wilgotny ślad był raczej tylko wokół otworu na wał (słabo widać samo mocowanie wału bo zasłania je koło pasowe od napędu) więc najprawdopodobniej to uszczelniacz puszcza. Powalczę jeszcze z tym. Może do końca sezonu jeszcze kosiarka popracuje, a na przyszły rok zaplanuję kupno nowej.
  Jak ten uszczelniacz się wymienia?
 • Poziom 1  
 • Poziom 11  
  Czyli do tego nie trzeba demontować misy? Zdejmowanie i zakładanie jest od zewnętrznej strony?
 • Poziom 1  
 • Poziom 11  
  Dziękuję. Uszczelniacz już zamówiony. Czekam na dostawę.
 • Poziom 11  
  Uszczelniacz wymieniony. Niestety nadal są wycieki tyle że mniejsze. Szukam dalej. Temat do zamknięcia.
  Dziękuję za pomoc.