Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Onion Omega 2 - moduł rozwojowy z MIPS i OpenWRT za 5 dolarów (Kickstarter)

pseven 24 Lip 2016 16:46 4254 1
 • Onion Omega 2 - moduł rozwojowy z MIPS i OpenWRT za 5 dolarów (Kickstarter)
  Firma Onion rozpoczęła, za pośrednictwem serwisu Kickstarter, gromadzenie funduszy na realizację projektu drugiej genearacji płytki prototypowej o nazwie Omega.

  Sercem modułu jest układ WiSoC integrujący w sobie, taktowany częstotliwością 580MHz, jednordzeniowy procesor MIPS.

  Omega 2 sprzedwany jest wraz z fabrycznie zainstalowanym systemem OpneWRT i umożliwia m.in. wizualne programowanie w środowisku Node-RED. Na płytce modułu znajdują się wlutowane: 64 lub 128 (wariant Plus) MB pamięci RAM i 16 lub 32 (wariant Plus) MB pamięci Flash.

  Moduł posiada wyprowadzenia interfejsów, takich jak: GPIO (15 wejść/wyjść), PWM, UART, I2C, SPI, I2S.

  Z myślą o współpracy z modułem powstały cztery modele płytek bazowych: Mini Dock, Expansion Dock, Power Dock i Arduino Dock R2. Wszystkie posiadają interfejs USB. Expansion Dock, Power Dock i Arduino Dock R2 (po wlutowaniu odpowiedniogo złącza) umożliwiają korzystanie z dedykowanych modułów rozszerzeń. W dniu rozpoczęcia kampanii dostępne były moduły zawierające: przekaźniki, wyświetlacz OLED, interfejs Ethernet oraz GSM. Arduino Dock R2 to klon Arduino Uno, który stanowi podsystem dla Omega 2 i umożliwia programowanie w środowisku Arduino oraz korzystanie z przeznaczonych dla Arduino modułów rozszerzeń.

  Szczegółowa specyfikacja techniczna, w tym wymiary i waga nie została podana.

  Więcej informacji na temat modułu Omega 2 oraz płytek bazowych: Mini Dock, Expansion Dock, Power Dock i Arduino Dock R2 znaleźć można na stronie projektu.

  By otrzymać moduł należy przed 22 sierpnia 2016 roku wpłacić na rzecz projektu kwotę w wysokości 5 lub 9 dolarów amerykańskich (ok. 20 lub 35 zł) odpowiednio za wariant standardowy lub wariant Plus. Zestaw składający się z modułu Onion 2 Plus i wszystkich czterech rodzajów płytek bazowych kosztuje 59 dolarów (ok. 235 zł). Wysyłka modułów i zestawów rozpocząć ma się we listopadzie 2016 roku.

  Źródło:
  https://www.kickstarter.com/projects/onion/omega2-5-iot-computer-with-wi-fi-powered-by-linux

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  pseven
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Z wykształcenia - technik elektronik. Pasja - nowe technologie. Dla portalu Elektroda opracowuje informacje produktowe z dziedziny elektroniki, elektroniki przemysłowej. W zespole Elektroda.pl od 2009 roku.
  Specjalizuje się w: webwriting, tłumaczenia instrukcji obsługi ang-pol
  pseven napisał 8518 postów o ocenie 1591, pomógł 0 razy. Jest z nami od 2009 roku.
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze