Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch SGI58MO5EU/47 pobiera wodę, ale wogóle nie kręcą się śmigła

24 Lip 2016 17:51 1956 5
 • Poziom 6  
  Witam,
  Zanim do Was napisałem, przeczytałem chyba wszystkie posty jakie są zamieszczone. Tak jak w temacie nie obracają mi się żadne śmigła nawet nie drgną, nie zauważyłem nawet aby leciała z nich woda - po prostu nic.

  Wyczyściłem płaszcz wodny, chociaż nie był bardzo zatkany, wyczyściłem cały ten element z pływakiem (nie wiem jak to się fachowo nazywa) i tą rurką która od tego elementu odchodzi do dołu zmywarki. Nawet wyczyściłem taki wirnik, który jest umieszczony w środku zmywarki pod filtrami i nic .Wyczyściłem chyba wszystko co może zrobić laik.

  Po załączeniu jakiegokolwiek programu zmywarka pobiera wodę do środka ok. 3-4 cm. Słychać takie pykanie jakby coś chciało się załączyć i nic zegar schodzi do 00 naczynia nadal brudne, a tabletka leży na dole.

  Otwierałem kilkukrotnie w czasie mycia i śmigła nie obracają się (oczywiście też je myłem, chociaż nie były zatkane), a jak się ręką obraca to chodzą bardzo lekko. W zeszłym tygodniu też mi się tak przytrafiło, że wstawiłem program na 70°C poszedłem spać rano zegar był na 00, a naczynia całkowicie brudne.

  Zdziwiłem się nastawiłem jeszcze raz i nic, ale za 3 razem poszło usłyszałam, że śmigła zaczęły pracować i wszystko umyło się bez problemu. Myślałem, że to jakiś taki pojedynczy incydent, ale teraz próbowałem kilkunastokrotnie i nic.

  Po załączeniu programy po kilku minutach jak nie obracają się śmigła robię reset, woda jest automatycznie wypompowywana.

  Bardzo proszę o pomoc.
 • Poziom 28  
  Mogą być trzy przyczyny.
  1. Mógł zatrzeć się silnik w wyniku wycieku (nie piszesz czy słychać pracę silnika pompy myjącej).
  2. Mogła rozpaść się turbina (jest zgrzewana i czasami dochodzi do takiej sytuacji).
  3. Kondensator wzbudzenia silnika mógł stracić pojemność i silnik nie rusza.
 • Poziom 6  
  Według mnie nic nie słychać po załączeniu programu zmywarka napełnia się wodą, po 2-3 min słychać na przemian z dołu zmywarki i z panelu sterującego takie pyknięcie. Jakby coś się chciało załączyć (tak jest 3-4 razy i kompletna cisza) i robię reset.

  Sprawdziłem jeszcze raz komorę zmywarki - śmigła i ścianki zmywarki są kompletnie suche, tylko na dole woda 3-4 cm...
 • Pomocny post
  Poziom 28  
  Oznacza to, że nie wzbudza pompy myjącej. Bez dokładnego sprawdzenia pompy oraz zasilania nic nie da się więcej powiedzieć.
 • Poziom 6  
  Jak znajdę trochę więcej czasu to ja rozkręcę , powiedz mi proszę , czy jak wypuszczę całkowicie z niej wodę mogę ją odwrócić do góry nogami ? , byłoby mi wygodniej .
  Mam jeszcze jedno pytanie o którym wcześniej nie wspominałem bo zapomniałem - jak miałem zdjęty bok zmywarki po wyczyszczeniu wszystkich wspomnianych wcześniej elementów i załączeniu programu ( chciałem zobaczyć jak zachowuje się płaszcz wodny po czyszczeniu) zauważyłem że w środku mikroprzełączniku hydrostatu raz na jakiś czas występuje takie jakby zwarcie ( iskrzenie ) , może mieć to jakiś wpływ na to że śmigła się nie kręcą ?
  Z góry dziękuje
 • Poziom 6  
  Witam ponownie - rozebrałem ją była (zatarta pompa myjąca) widać był jakiś wyciek. Wymieniłem i śmiga. Dzięki Trull!
  Pozdrawiam