Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lexmark CS310dn - rozszerzenie pamięci - dead?

24 Jul 2016 21:01 651 1
  • Level 30  
    Próbuję rozszerzyć RAM w Lexmark CS310 i za nic w świecie nie chce się to rozszerzyć...
    W 2014 podjąłem próbę wsadzenia kości 1GB i drukarka po włączeniu uruchamiała się, szły kropki na ekranie i zawieszała się przed komunikatem o ilości pamięci i f CPU.
    Od tamtej pory wychodziłem z założenia że Lexmark może dopuszczać tylko "swoje" moduły RAM po ich marce, szczególnie że w sieci tylko takie były dostępne.
    Ostatnio temat wrócił gdyż miałem zbędne kości 2 oraz 4GB i zauważyłem że przeróżne DDR3 powinny według sprzedawców pasować.
    Dawniej drukarka mogła obsługiwać do 1GB RAM i taki moduł próbowałem. Teraz niby może łykać 2GB i wrzucam taki moduł.
    Drukarka jednak z dodatkowym RAMem się w ogóle nie uruchamia - nie ma piknięcia, nie włącza się wyświetlacz, nie lecą kropki - zachowuje się jak martwa. Z wbudowanym 256MB uruchamia się bez problemu.
    Zaktualizowałem firmware do najnowszego 6.1 jednak to nie pomogło.
    Gdzie szukać przyczyny? Instrukcja nie podaje by zmieniać jakieś zworki etc.
  • Level 9  
    Witam jestem posiadaczem ww modelu drukarki,po próbie zamontowania dodatkowej pamięci 1gb urządzenie odpala zaczyna liczyć MB po czym zatrzymuje się 192 i nie startuje dalej. Po wciągnięciu pamięci wyświetlacz zapala się i nic na nim się nie wyświetla. Wnioskuję że chyba uszkodziłem oprogramowanie wewnętrzne proszę o pomoc, może ktoś ma jakieś rozwiązanie na taką usterkę.