Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lexmark CS310dn - rozszerzenie pamięci - dead?

24 Lip 2016 21:01 591 1
  • Poziom 30  
    Próbuję rozszerzyć RAM w Lexmark CS310 i za nic w świecie nie chce się to rozszerzyć...
    W 2014 podjąłem próbę wsadzenia kości 1GB i drukarka po włączeniu uruchamiała się, szły kropki na ekranie i zawieszała się przed komunikatem o ilości pamięci i f CPU.
    Od tamtej pory wychodziłem z założenia że Lexmark może dopuszczać tylko "swoje" moduły RAM po ich marce, szczególnie że w sieci tylko takie były dostępne.
    Ostatnio temat wrócił gdyż miałem zbędne kości 2 oraz 4GB i zauważyłem że przeróżne DDR3 powinny według sprzedawców pasować.
    Dawniej drukarka mogła obsługiwać do 1GB RAM i taki moduł próbowałem. Teraz niby może łykać 2GB i wrzucam taki moduł.
    Drukarka jednak z dodatkowym RAMem się w ogóle nie uruchamia - nie ma piknięcia, nie włącza się wyświetlacz, nie lecą kropki - zachowuje się jak martwa. Z wbudowanym 256MB uruchamia się bez problemu.
    Zaktualizowałem firmware do najnowszego 6.1 jednak to nie pomogło.
    Gdzie szukać przyczyny? Instrukcja nie podaje by zmieniać jakieś zworki etc.
  • Poziom 9  
    Witam jestem posiadaczem ww modelu drukarki,po próbie zamontowania dodatkowej pamięci 1gb urządzenie odpala zaczyna liczyć MB po czym zatrzymuje się 192 i nie startuje dalej. Po wciągnięciu pamięci wyświetlacz zapala się i nic na nim się nie wyświetla. Wnioskuję że chyba uszkodziłem oprogramowanie wewnętrzne proszę o pomoc, może ktoś ma jakieś rozwiązanie na taką usterkę.