Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka turystyczna Do samochodu i do domu, mocne chłodzenie

24 Lip 2016 21:54 2304 2
  • Poziom 1  
    Witam,

Wkrótce wybieram się na wakacje i nie będę miał lodówki w pokoju, a przydało by się jakiś prowiant i trunki mieć schłodzone. Zacząłem szukać po internecie i wytypowałem 3 modele:

-Camry CR 8061
    Największa w zestawieniu, ale dość mało opinii o tym jak chłodzi i podobno głośna. 372zł

-Clatronic KB 3538
    30 litrów, nie wiem czy nie za mało, ale dobre opinie o tym jak chłodzi i że jest cicha, tylko właśnie nie wiem czy to nie jest za mało 30l. 280zł

-Adler CR 93 Camry
    32 litry, dobre opinie o głośności ale mało o tym jak chłodzi, największym atutem jest cena, 230zł.

Budżet do 350, chyba że jakaś mega super to mogę coś naciągnąć.

Jeśli ktoś miał styczność z tymi lodówkami, albo zna jakieś inne dobrze chłodzące to bardzo proszę o informację, będę bardzo wdzięczny!

Pozdrawiam,
    Dawid
  • Poziom 37  
    To są chlodziarki a nie lodówki
  • Moderator
    bearq napisał:
    To są chlodziarki a nie lodówki

Kolega miał pewnie na myśli, że to urządzenia kiepskiej jakości.

Mam lodówko-zamrażarkę samochodową WAECO CDF-16 o pojemności 16 litrów.
    Jest to urządzenie sprężarkowe (sprężarka to chińska podróbka Danfossa), ma cyfrowe ustawianie temperatury od +10°C do -18°C, wewnętrzne oświetlenie LED, możliwość zasilania w domu z sieci (potrzebny zasilacz). Używam od dwóch lat i działa prawidłowo, potrafi rzeczywiście utrzymać temperaturę -18°C.
    Raz uległa uszkodzeniu prawdopodobnie przez zastosowanie niskiej jakości wentylatora (zaciął się), została naprawiona na gwarancji i działa do dziś.

Jeśli chcesz dobrą lodówkę ok. 30 litrowej pojemności to trzeba liczyć min. 800 zł (w promocji). Kolega kupił niedawno WAECO na ogniwach Peltiera i jest zadowolony. Taka lodówka jednak nie schłodzi poniżej 0°C, jest to zazwyczaj 20-25°C poniżej temperatury otoczenia. Za 300 zł to będzie raczej zabawka a nie lodówka.