Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Win 7 ultimate - Windows Update

Sn4kq 24 Lip 2016 23:28 1389 18
  • #1 24 Lip 2016 23:28
    Sn4kq
    Poziom 7  

Cześć,

Mam problem z Windows Update. Wymieniłem dysk HDD, zainstalowałem system i w trakcie jego aktualizowania ciągle pojawiał mi się błąd i nie mogłem zainstalować aktualizacji. Kiedyś miałem tak, że po zainstalowaniu systemu na nowo i ściąganiu tych aktualizacji wyskakiwały jakieś błędy ale to było tak, że niektóre się zainstalowały, później wyszukały się nowe do ściągnięcia i tak suma sumarum systematycznie jakoś w końcu się zainstalowało. Tym razem ciągle pojawiał mi się jeden błąd ciągle i nie mogłem zainstalować paru aktualizacji. Był to Kod 8020000E. Postanowiłem poszukać czegoś w google w takim razie, więc wpisałem to w wyszukiwarkę. Znalazłem coś takiego Link i pomimo, że koleś tam pisał o Viście to w komentarzu ktoś napisał, że pomogło mu to na windowsie 7. No to okej skoro mu pomogło to postanowiłem tego spróbować, żeby dokończyć tą aktualizacje systemu. Miałem nadzieję, że mi to pomoże jednak niestety nie. Otworzyłem wiersz poleceń jak tam podane, zęby usunąć Windows Update cache, pierwsza linijka spoko zatrzymałem usługę, ale następna linijka "ren %windir%\SoftwareDistribution SoftwareDistribution.OLD" już nie zadziałała, nic się nie stało. Napisałem tą komendę na start, żeby to uruchomić w takim razie, później exit ale okazało się, że teraz w Windows Update ciągle mam wyszukiwanie aktualizacji. To wyszukiwanie trwa i trwa i nic. Ktoś byłby mi w stanie pomóc? Nie chce dalej nic już robić bo jeszcze znając życie pogorszę sprawę bardziej i całkiem coś się zepsuje.

Z góry będę bardzo wdzięczny za pomoc.
    Pozdro

0 18
  • #3 25 Lip 2016 23:09
    Sn4kq
    Poziom 7  

Kolobos napisał:

A co tu dokładnie mam zainstalować? Nie mam ani takiej aktualizacji zainstalowanej KB3161608 ani tej - KB 3133977 które są wspomniane w tym linku. Chyba, że ja czegoś nie rozumiem ale w ogóle i tak tylko 11 aktualizacji mi wykrywa gdy wchodze w zainstalowane aktualizacji w Windows Update a powininem miec wiecej bo zanim cos sie zaczelo dziac o ile pamietam wszedlem tez sprawdzic ile sie zainstalowalo to bylo ich trochę

0
  • #5 26 Lip 2016 10:57
    Sn4kq
    Poziom 7  

Kolobos napisał:

Nie mogę ściągnąć tej wybranej aktualizacji, zreszta jak niczego ze strony microsoftu. Próbowałem też ściągnąć microsoft visual C++ redistributable 2015 to zamiast pokazac mi jaka wersje chce wybrać od razu pokazuje mi ze dziekuje za pobranie i nic się nie dzieje. W tym przypadku tak samo klikam i nic się nie dzieje, wiesz może dlaczego?

0
  • #6 26 Lip 2016 11:15
    Kolobos
    Spec od komputerów

Uzyj innej dzialajacej przegladarki np. Firefox/Opera/Chrome itp.

0
  • #7 26 Lip 2016 11:43
    Sn4kq
    Poziom 7  

Używam tylko Firefoxa, ale sciagnałem z innego urządzenia i przerzuciłem sobie na PC. Problem w tym, że to nie działa. Ciaglę po włączeniu tej manualnej aktualizacji trwa wyszukiwanie i nic, tak samo jak pisałem na samym początku w Windows Update. Skoro to nazywa się "autonomiczny instalator rozszerzenia windows update" to pewnie łączy się z windows update'tem więc to nie zadziała i problem leży gdzie indziej dlaczego tak się dzieje. WU dalej jest nieaktywny jak wprowadzałem te komendy w wierszu poleceń czy jak.

0
  • #8 26 Lip 2016 11:53
    Kolobos
    Spec od komputerów

Wylacz windows update (mozesz nawet zatrzymac usluge w services.msc) i dopiero sprobuj uruchomic aktualizacje, ktora podalem.

Po wlaczeniu zostaw ja i moze po jakims czasie cos sie ruszy.

0
  • #9 26 Lip 2016 12:24
    Sn4kq
    Poziom 7  

Zatrzymałem WU (raczej dobrze, filozofii wielkiej nie ma chyba) ale nie działa ta aktualizacja, wyskakuje błąd

Win 7 ultimate - Windows Update Win 7 ultimate - Windows Update

0
  • #10 26 Lip 2016 12:28
    Kolobos
    Spec od komputerów

Miales tylko zatrzymac usluge, a nie wylaczyc calkowicie. Usluga ma byc wlaczona, bez tego jak widac nie bedzie dzialac.

Uruchom podana wczesniej aktualizacje i zostaw, powinno sie samo w koncu pobrac.

Mozesz tez sprobowac zainstalowac wczesniej:
    https://www.microsoft.com/pl-PL/download/details.aspx?id=49540
    oraz http://catalog.update.microsoft.com/v7/site/Search.aspx?q=KB3125574 (otworz przy pomocy IE 32bit).

0
  • #11 26 Lip 2016 12:47
    Sn4kq
    Poziom 7  

Tak czy siak to nie mogę tej aktualizacji zrobić, mam spróbować te 2 co podałeś czy to też nie zadziała? Co może być nie tak, żeby ruszyć w końcu normalnie ten windows update i pościągać te aktualizacje wszystkie? Bez nich word mi nie działa, którego bardzo teraz potrzebuje bo nie mogę zainstalować microsoft visual C++ redistributable 2015 bo brakuje jakiejś aktualizacji a bez tego wordowi brakuje jakiejs jednej biblioteki, zeby go wlaczyc

0
  • #12 26 Lip 2016 12:51
    Kolobos
    Spec od komputerów

Pobrales wersje pod swoj system 32 lub 64bit?

Mozesz probowac instalowac, ale MS zepsul Windows Update, stad te problemy i ciagle proby naprawy kolejnymi aktualizacjami.

0
  • #13 26 Lip 2016 12:53
    Sn4kq
    Poziom 7  

Kolobos napisał:
    Pobrales wersje pod swoj system 32 lub 64bit?

Mozesz probowac instalowac, ale MS zepsul Windows Update, stad te problemy i ciagle proby naprawy kolejnymi aktualizacjami.

No dobrze pobrałem x64, to co teraz spróbować zrobić?

0
  • #14 26 Lip 2016 14:27
    Kolobos
    Spec od komputerów

Uruchom aktualizacje KB3172605 i czekaj az cos znajdzie. W przypadku wolnego lacza i slabego komputera moze to trwac dosc dlugo.

0
  • #15 26 Lip 2016 15:09
    Sn4kq
    Poziom 7  

Kolobos napisał:
    Uruchom aktualizacje KB3172605 i czekaj az cos znajdzie. W przypadku wolnego lacza i slabego komputera moze to trwac dosc dlugo.

No ale przeciez juz probowalem to zainstalowac i nie mogłem więc mam probowac do skutu to robic zatrzymujac windows update?

0
  • #16 26 Lip 2016 15:22
    Kolobos
    Spec od komputerów

Pisales ze sie wlaczyla aktualizacja, tylko nie czekales. Zostaw WU wlaczone, uruchom ta aktualizacje i poczekaj.

0
  • #17 26 Lip 2016 15:35
    Sn4kq
    Poziom 7  

Kolobos napisał:
    Pisales ze sie wlaczyla aktualizacja, tylko nie czekales. Zostaw WU wlaczone, uruchom ta aktualizacje i poczekaj.

Gdzie ja pisalem, że się włączyła tylko nie czekałem? ta aktualizacja wyszukiwac bedzie i bedzie i nic nie znajdzie a jak zatrzymam WU no to pojawi sie komunikat ze ta aktuazliacja nie ma zastosowania dla tego komputera.

Cały problem lezy w tej aktualizacji czy jak? Troche już tego nie rozumiem. Zanim coś próbowałem samemu zdziałać to wszystko było ok z tym, że przy próbie pobrania aktualizacji wyskakiwał błąd instalacji który podałem na samym początku, a gdy znalazłem coś w google co myślałem, że mi pomoże i uwolni mnie od tego i w tym wierszu poleceń próbowałem wpisać to co podane w linku było, żeby usunąć Windows Update cache nagle się stało, że w windows update wyskakuje info coś w stylu zeby wyszukac aktualizacji no ale gdy wybiore wyszukiwanie to ono trwa, trwa i moze tak trwac az korzenie zapuszcze.

0
  • #18 26 Lip 2016 15:40
    Kolobos
    Spec od komputerów

Masz zainstalowany Sp1 do W7 czy tez nie?

Nie, problem lezy w zepsutym przez MS Windows Update.

0
  • #19 26 Lip 2016 22:22
    Sn4kq
    Poziom 7  

Tak mam, SP1 zdazylem zainstalować zanim cokolwiek próbowałem rozwiązać. Przynajmniej tak powinno być jak na zdjęciu.

Tak w miedzyczasie gdy odpaliłem tą aktualizacje te 6h jakos temu zeby leciała to po jakims czasie zauważyłem że w menu start przy przycisku zamknij jest ikonka ze sa jakies aktualizacje do pobrania więc postanowiłem nie czekać i wyłączyłem wszystko w tym tą apke z aktualizacją i okazało się ze przy wyłączaniu instalować się bedzie 170. Pod koniec myslalem ze to jakas sciema moze byc bo strasznie dlugo stało przy 153 na 170 ale w koncu jak wróciłem do komputer był wyłaczany wiec go wlaczylem to zrobila sie optymalizacja tych aktualizacji czy cos takiego i gdy już weszło na pulpit wszedlem szybko w windows update ale wygladalo wszystko tak samo, odpalilem ta aplikacje i tak samo, nic sie nie zmienilo ale po chwili nagle tak jakby sie odblokowalo gdy jeszcze raz wszedlem w WU i mialem aktualizacje do pobrania, na chwile obecna wszystkie glowne które miałem to pobralem i zainstalowalem teraz narazie 90 opcjonalnych pobieram ktore zostaly i na sam koniec moze pakiety jezykowe byle tylko znow cos sie nie zepsulo

0