Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opel astra 1.6 16v gaśnie w czasie jazdy na biegu

25 Lip 2016 01:04 1275 2
  • Poziom 2  
    Witam posiadam opla astre f z silnikiem od vektry 1.6 16v mam taki problem w czasie jazdy jak mam okolo 3,5 tys do 4 i puszcze gaz obroty zaczynaja spadac czyli silk chamuje biegami czy tam bieg silnikiem wiecie oco chodzi jak dojdzie tak do 3-2,5-2tys obrotow zapala sie czek chek czy jakos tak ta lampka zolta po wcisnieciu sprzegla spadaja obroty do 1 tys ciut mniej i auto gasnie w ty samym momecie dodaje gazu czyli odpala na tak zwany popych dodam ze jade gdzies okolo 130 km na 5 biegu auto odpala wciskam sprzeglo obroty znow spadaja czek czy tam chek gasnie pedel w podłodze i ile matka fabryka dają tyle można jechać ale jak znów puszczę gaz i obroty spadaja dzieje się to samo . Zauważyłem że jak wcisne sprzeglo i zaczne zahamować bo trzeba zmniejszyć prędkość to nie gasnie i znów gaz to jest ok ile fabryka . Na sam koniec dodam że zaczęło się to od peknietej linki lub czegoś tam od predkosciomierza i mam takie pytanko czy to jest przez ta linke od zegara czy coś innego z poważaniem miłośnik celnych aut pozdrawiam i czekam na jakieś propozycje
  • Moderator Samochody
    Sam sobie odpowiedziałeś. VSS jest w zegarach, nie widzi prędkości to nie podnosi obrotów biegu jałowego w czasie jazdy. Choć sprawny silnik i bez tego nie powinien gasnąć.
  • Poziom 2  
    Silnik po kompletnym remoncie jest więc jest sprawny więc to jest ta przyczyną wiesz jaki jest koszt naprawy