Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[ALMERA N16] - Wosk w skrzyni biegów

25 Lip 2016 13:09 636 6
 • Poziom 12  
  Cześć,

  mam nietypowy problem. Otóż... w skrzyni biegów (manualnej) znalazł się K2 COLOR MAX WOSK KOLORYZUJĄCY... Podczas zalewania skrzyni nowym olejem zamiast ceramizatora poszedł ten wosk... Jak to usunąć? Skrzynia nie pracowała z woskiem w środku. Jak zorientowałem się, że do skrzyni poszedł wosk to spuściłem cały olej (zdążyłem wlać 2 litry). Większość wosku wyleciała razem z olejem ale co dalej?

  Zastanawiam się czy są jakieś płukanki (nie mogę znaleźć) i pewnie nie ma. Zastanawiam się czy nie zalać jakimś tanim olejem (może wrzecionowy?), włączyć silnik na 15 minut, ponownie spuścić olej ze skrzyni i zalać docelowym...

  Bez śmieszków proszę ;) Pytanie poważne. Niewidzący już dobrze ojciec wziął nie tę butelkę.

  --

  Ps.
  Z tego co wyczytałem to te woski są na bazie sylikonów i można to rozpuścić kwasem octowym... pytanie jak to zadziała na skrzynię?

  Albo czymś takim "adbl-apc-all-purpose-cleaner-plyn-czyszczacy-500ml" i przepuścić kilka razy przez skrzynię?
 • Poziom 29  
  Ja bym nie eksperymentował tylko zalał tańszy olej i przepłukał skrzynię.
 • Poziom 12  
  Czy zalanie skrzyni na 30 minut innym olejem (o innych parametrach) nie uszkodzi jej (np. tanim: 5l-olej-przekladniowy-hipol-gl-4-80w90-jakosc-i6292653019.html)? Odpalać silnik czy po prostu przelać olej przez skrzynię?

  Docelowo: MOTUL GEAR 300 75w90
 • Pomocny post
  Poziom 29  
  Co do jakości oleju to nie doradzę, silnik można odpalić na chwilę. Zabieg można powtórzyć jeśli za pierwszym spuszczaniem nie wypłucze się do reszty ten wosk.
 • Poziom 12  
  Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?
 • Moderator Samochody
  Ile było tego wosku? Masz jeszcze trochę? Zobacz czy miesza się z olejem. A tak po prawdzie to nie sądzę aby ten wosk mógł mieć jakiś wielki wpływ na pracę skrzyni... zresztą podobnie jak ten ceramizer. Skrzynia pewnie i tak nie jest w najlepszej kondycji, skoro był pomysł lania ceramizera i wymiany oleju.
 • Poziom 12  
  Nie miesza się z olejem. Rozwarstwiło się wszystko.