Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer aktywny - jak podlaczyc do Onkyo HT-R380?

Adekpl 25 Lip 2016 13:56 1851 8
  • #1 25 Lip 2016 13:56
    Adekpl
    Poziom 3  

Witam, na wstepie chcialbym przeprosic za kolejny podobny temat, ale czytalem wiele tematow i do mojego sprzetu nie moge znalezc rozwiazania. Kupilem amplituner Onkyo HT-R380 i mam problem, aby podlaczyc subwoofer Yamaha YST-SW 160/90. Dodaje zdjecia, za pomoc bede bardzo wdzieczny.
    Subwoofer aktywny - jak podlaczyc do Onkyo HT-R380? Subwoofer aktywny - jak podlaczyc do Onkyo HT-R380?

0 8
  • #2 25 Lip 2016 15:02
    mariuszp19
    Poziom 31  

Z amplitunera VCR/DVD OUT (biały i czerwony), do subwoofera INPUT. Kabel 2x chinch/2x cinch.

0
  • #3 26 Lip 2016 07:27
    Polon_us
    Poziom 40  

mariuszp19 napisał:
    Z amplitunera VCR/DVD OUT (biały i czerwony), do subwoofera INPUT. Kabel 2x chinch/2x cinch

Nie zgodzę się tu z kolegą mariuszp19.

Podane rozwiązanie ma dwie wady:

- sygnał na wyjściu VCR/DVD pojawi się tylko dla analogowych sygnałów wejściowych.
    - wyjście te jest stało-poziomowe, "niewrażliwe" na zmiany głośności ustawiane na wzmacniaczu.

@Adekpl - aby ten subwoofer pracował poprawnie i zgodnie z sztuką, należy wykorzystać jego wejścia wysoko-poziomowe.
    I podłączyć je do wyjść głośnikowych wzmacniacza z odpowiednim przełączeniem kolumn frontowych.

Po szczegóły proszę zajrzeć do załączonej poniżej instrukcji tego subwoofera

0
    Załączniki:
  • #4 26 Lip 2016 08:00
    mariuszp19
    Poziom 31  

Tak, zgadza się, przepraszam nie doczytałem. Strona 4 instrukcji dokładnie opisuje sposób połączeń. Chociaż sposób, jaki ja podałem, też jest przywołany w instrukcji na str 6 jednak posiada on wady opisane przez Polon_us.

0
  • #5 11 Sie 2016 12:41
    Adekpl
    Poziom 3  

Ok dzieki poradzilem sobie

0
  • #6 11 Sie 2016 14:22
    Polon_us
    Poziom 40  

Może kolega napisać rozwiązanie problemu?

Dla innych borykających się z podobnym problemem?

0
  • #7 11 Sie 2016 14:44
    Adekpl
    Poziom 3  

Jasne zadne z rozwiazan nie daly rezultatu kupilem konwerter napiecia i podlacxylem go pod wejscie subwoofera

0
  • #8 11 Sie 2016 15:26
    Polon_us
    Poziom 40  

Adekpl napisał:
    zadne z rozwiazan nie daly rezultatu

Hmm, interesujące ...

Rozumiem, że ten konwerter napięcia z drugiej strony podłączony jest pod wyjścia głośnikowe?

0
  • #9 25 Paź 2016 12:23
    McPiotro
    Poziom 2  

Nie wiem czy temat jeszcze aktualny. Ja w swoim YST-SW90 niecały rok temy zrobiłem tak: od głośnika pobrałem sygnał który po drodze trafia do zwrotnicy z zestawu samochodowego (Hertz),po czym odseparowany sygnał idzie do wejścia INPUT2 we wspomnianym subwooferze. Wiem, szalone to ale robione na prędce i puki co działa. I to jak ;)
    Pozdrawiam

0