Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor LG47LA460V brak obrazu jest dźwięk

25 Lip 2016 21:46 8001 3
  • Poziom 2  
    Witam, mam problem z telewizorem LG LCD nagle zanikł obraz, odbiera jedynie dźwięk. Nie działa funkcja smart, nie mogę wybrać opcji ustawien. Jak sie przyglądam z bliska to widać że obraz się jednak przesuwa, wygląda to jakby obraz był na maxa przyciemniony. Przy włączaniu telewizora widać logo LG przez sekunde i zaraz robi się czarny ekran, a przy wyłączaniu miga podświetlenie obrazu.
    Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.
  • Poziom 31  
    Witam
    Iwona0326 napisał:
    Jak sie przyglądam z bliska to widać że obraz się jednak przesuwa, wygląda to jakby obraz był na maxa przyciemniony
    Proponuję sprawdzić czy pali się podświetlenie matrycy które wygląda na to, że na chwilę się włącza przy starcie i wyłączaniu tv. Warto sprawdzić zasilacz.
  • Poziom 2  
    Rozmawialam z gosciem z serwisu LG i on rowniez stwierdzil, ze to na 99% podswietlenie matrycy. Teraz musze kogos znalezc kto mi to naprawi. Czy orientuje sie ktos jakiego rzedu moze to byc koszt?
  • Poziom 31  
    Iwona0326 napisał:
    kogos znalezc kto mi to naprawi. Czy orientuje sie ktos jakiego rzedu moze to byc koszt?
    Z tego wnioskuję, że koleżanka nie jest elektronikiem a koszty naprawy to różne mogą być.
    Dodatkowo wchodzi inna lokalizacja - inny kraj i ceny nie są porównywalne.
    Jednak generalnie to nie jest dużym problemem bo gdy cena naprawy + części dojdzie do ok.50% wartości nowego TV o tych samych parametrach to opłacalność jest pod znakiem zapytania.