Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak najlepiej połączyć TV z konsolą, kinem domowym i dekoderem?

m1chal.m 25 Lip 2016 22:56 816 5
  • #1 25 Lip 2016 22:56
    m1chal.m
    Poziom 4  

Witam,

Dla was to pewnie pryszcz wiec pomóżcie proszę i po sprawie.
    TV=Samsung JU700 (3xHDMI IN, 1xHDMI IN ARC, optical OUT)
    Konsola=Xbox one (HDMI OUT, HDMI TV/CABLE IN, optical OUT)
    Kino=Sony N9100W (2xHDMI IN, HDMI OUT ARC, optical IN)
    Dekoder=NBox HDTv Recorder (HDMI OUT, optical out).

Zależy mi na tym zeby to wyciągnąć z tego zestawu najlepsze możliwe ustawienie i móc ogarniać wszystkie źrodła z jednego poziomu (pilota). Tv z dekodera sat jak i konsola ma grać na kinie.

Jak to spiąć? Jak skonfigurować poszczególne urządzenia?

0 5
  • Pomocny post
    #2 25 Lip 2016 23:08
    sosarek
    Poziom 43  

Dekoder i konsola do tv przez HDMI, z telewizora z HDMI ARC do kina na HDMI ARC(w ustawieniach dźwięku telewizora przełączyć na zewnętrzny system audio).

0
  • #3 25 Lip 2016 23:31
    m1chal.m
    Poziom 4  

sosarek napisał:
    Dekoder i konsola do tv przez HDMI, z telewizora z HDMI ARC do kina na HDMI ARC(w ustawieniach dźwięku telewizora przełączyć na zewnętrzny system audio).

Got it!

Dzięki. Pytanie: w dodatkowych ustawieniach dźwięku w Tv mam:
    Format dźwięku HDMI:bitstream/PCM
    Format dźwięku: PCM i Dts Neo 2:5 oraz nieaktywne Dolby Digital i DTS (dlaczego nieaktywne?)

Jak ustawić zeby mieć najlepsza jakos dźwięku (dlaczego te opcje nieaktywne?)

Z góry dzięki za wsparcie.

0
  • #4 25 Lip 2016 23:46
    sosarek
    Poziom 43  

Pierwszą, nieaktywne ponieważ nie dostarczasz zapewne takiego sygnału na wejście telewizora.

0
  • #5 26 Lip 2016 00:05
    m1chal.m
    Poziom 4  

sosarek napisał:
    Pierwszą, nieaktywne ponieważ nie dostarczasz zapewne takiego sygnału na wejście telewizora.

Czyli 2xPCM wybrać?

0
  • #6 27 Lip 2016 17:59
    m1chal.m
    Poziom 4  

sosarek napisał:

Podlaczylem tak jak proponujesz. Zdaje sie ze jest tak jak miałem wczesniej zanim nie odpialem kina przed wysyłka do serwisu. Dźwięk idzie na kino z każdego źrodła podpiętego do TV.

Teraz wyzwanie. Setup taki sam jak poprzednio, ale wczesniej po włączeniu/wyłączeniu konsoli włączały/wyłączały sie WSZYSTKIE pozostałe urządzenia.
    W opcji Xboxa mam ustawione sterowanie ale tylko tv (reszty nie widzi bo nie spięte z konsola ale TV)

Help....

0