Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GALAXY ACE2/ S2 - Telefon wydaje dźwięk jak po podłaczeniu ładowarki

shyna2 26 Lip 2016 10:32 2199 6
  • #1 26 Lip 2016 10:32
    shyna2
    Poziom 8  

Witam,
    mam dziwny problem z telefonami.
    Zaczęło się jakieś 3 tygodnie temu, telefon Samsung Galaxy ACE2. W pewnym momencie bateria ładowana naładowana rano po kilku godzinach samoistnie rozładowała się do 0. Założyłam, że jest to bateria i kupiłam nową. Po podłączeniu naładowaniu nowej baterii problem się powtórzył. W między czasie zauważyłam, że nieużywana komórka bardzo się grzeje.
    Pomyślałam stary telefon - ma prawo się zepsuć. Zaczęłam używać telefon Samsung Galaxy S2 - do tej pory używany przez syna, bez żadnych problemów i usterek. Po tygodniu używania, ok 4 rano telefon nie podłączony do ładowania zaczął wydawać dźwięki, takie jak wydaje w momencie podpięcia pod zasilacz. Nie pomógł restart ani wyciąganie baterii. Miałam w domu zapasową baterie, więc zmieniłam. Przez 2 dni telefon chodził bez zarzutu. A potem zaczął zachowywać się jak na starej baterii.
    Zastanawiam się co może być przyczyną takiej sytuacji, bo nie chciałabym inwestować w nowy telefon, który po dwóch tygodniach się zepsuje.
    Jest jeszcze jedna okoliczność wspólna - obie usterki Ace 2 i S2 - nastąpiły w krótkim czasie, choć nie bezpośrednio, po wykorzystaniu telefonu jako nawigacji (ładowarka samochodowa firmy samsung - do tej pory działała bezproblemowo).
    Czy korzystanie z ładowarki samochodowej mogło mieć na to wpływ? Może jakieś napięcie w aucie jest nieprawidłowe?

0 6
  • #2 27 Lip 2016 07:02
    mamteflow
    Poziom 5  

Albo nie prawidłowa tania ładowarka
    pozdrawiam

0
  • #3 27 Lip 2016 17:32
    shyna2
    Poziom 8  

No właśnie nie - zarówno ładowarka "domowa" jak i "samochodowa" są firmy samsung (domowa dołączona do telefonu).

0
  • #4 28 Lip 2016 10:13
    dxxx

Poziom 24  

Masz problem ze złączem ładowania - uszkodzone mechanicznie (zadarł się jeden z pinów i robi zwarcie) lub zawilgocony telefon - w większości przypadków pomoże wymiana złącza micro usb. Udaj się do serwisu GSM.

0
  • #5 29 Lip 2016 10:09
    shyna2
    Poziom 8  

dxxx napisał:
    Masz problem ze złączem ładowania - uszkodzone mechanicznie (zadarł się jeden z pinów i robi zwarcie) lub zawilgocony telefon - w większości przypadków pomoże wymiana złącza micro usb. Udaj się do serwisu GSM.

Chyba nie precyzyjnie się wyraziłam - telefony psują się już po naładowaniu i odłączeniu.
    1. Ace2 - podróż samochodem na nawigacji, dwa dni później ładowanie w domu, po czym telefon w ciągu kilku godzin (po odłączeniu ładowania) ze 100% schodzi do 0%, wymiana baterii na nową (zamiennik), nowa bateria naładowana do 100%, odłączona od zasilania - rozładowana w ciągu kilku godzin, do tego przez cały czas jak telefon jest odłączony od ładowania, nieużywany bardzo mocno się przegrzewa.
    2. S2 - ładowana w domu normalnie, cały czas działa prawidłowo, następnie podróż z włączoną nawigacją, przez 2 - 3 dni działa prawidłowo, nagle w nocy, mimo, że nie jest ładowana zaczyna wydawać dźwięki jak podczas podłączenia ładowarki, w odstępach kilkuminutowych. Następnie wymiana baterii, przez 2 dni wszystko jest ok. Potem znowu rano zaczyna wydawać dźwięki jak podczas ładowania. Uruchomiłam telefon ponownie, ale już się nie włączył. Pokazywał tyko symbol baterii. Wyjęcie i ponowne włożenie baterii też nic nie dało - ten sam symbol baterii na ekranie.

0
  • #6 29 Lip 2016 10:59
    alekt77
    Poziom 29  

Czy po zaprzestaniu korzystania z nawigacji wyłączasz w telefonie aplikację nawigacji i GPS? Może "dźwięki jak podczas podłączenia ładowarki" są alarmem dźwiękowym oznaczającym rozładowaną baterię?

0
  • #7 02 Sie 2016 21:10
    shyna2
    Poziom 8  

alekt77 napisał:
    Czy po zaprzestaniu korzystania z nawigacji wyłączasz w telefonie aplikację nawigacji i GPS? Może "dźwięki jak podczas podłączenia ładowarki" są alarmem dźwiękowym oznaczającym rozładowaną baterię?

Tak, wyłączam, ze względu na oszczędzanie baterii.

0