Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

GALAXY ACE2/ S2 - Telefon wydaje dźwięk jak po podłaczeniu ładowarki

shyna2 26 Jul 2016 10:32 3762 6
    shyna2
    Level 9  
    Witam,
    mam dziwny problem z telefonami.
    Zaczęło się jakieś 3 tygodnie temu, telefon Samsung Galaxy ACE2. W pewnym momencie bateria ładowana naładowana rano po kilku godzinach samoistnie rozładowała się do 0. Założyłam, że jest to bateria i kupiłam nową. Po podłączeniu naładowaniu nowej baterii problem się powtórzył. W między czasie zauważyłam, że nieużywana komórka bardzo się grzeje.
    Pomyślałam stary telefon - ma prawo się zepsuć. Zaczęłam używać telefon Samsung Galaxy S2 - do tej pory używany przez syna, bez żadnych problemów i usterek. Po tygodniu używania, ok 4 rano telefon nie podłączony do ładowania zaczął wydawać dźwięki, takie jak wydaje w momencie podpięcia pod zasilacz. Nie pomógł restart ani wyciąganie baterii. Miałam w domu zapasową baterie, więc zmieniłam. Przez 2 dni telefon chodził bez zarzutu. A potem zaczął zachowywać się jak na starej baterii.
    Zastanawiam się co może być przyczyną takiej sytuacji, bo nie chciałabym inwestować w nowy telefon, który po dwóch tygodniach się zepsuje.
    Jest jeszcze jedna okoliczność wspólna - obie usterki Ace 2 i S2 - nastąpiły w krótkim czasie, choć nie bezpośrednio, po wykorzystaniu telefonu jako nawigacji (ładowarka samochodowa firmy samsung - do tej pory działała bezproblemowo).
    Czy korzystanie z ładowarki samochodowej mogło mieć na to wpływ? Może jakieś napięcie w aucie jest nieprawidłowe?
    mamteflow
    Level 6  
    Albo nie prawidłowa tania ładowarka
    pozdrawiam
    shyna2
    Level 9  
    No właśnie nie - zarówno ładowarka "domowa" jak i "samochodowa" są firmy samsung (domowa dołączona do telefonu).
    dxxx

Level 24  
    Masz problem ze złączem ładowania - uszkodzone mechanicznie (zadarł się jeden z pinów i robi zwarcie) lub zawilgocony telefon - w większości przypadków pomoże wymiana złącza micro usb. Udaj się do serwisu GSM.
    shyna2
    Level 9  
    dxxx wrote:
    Masz problem ze złączem ładowania - uszkodzone mechanicznie (zadarł się jeden z pinów i robi zwarcie) lub zawilgocony telefon - w większości przypadków pomoże wymiana złącza micro usb. Udaj się do serwisu GSM.

Chyba nie precyzyjnie się wyraziłam - telefony psują się już po naładowaniu i odłączeniu.
    1. Ace2 - podróż samochodem na nawigacji, dwa dni później ładowanie w domu, po czym telefon w ciągu kilku godzin (po odłączeniu ładowania) ze 100% schodzi do 0%, wymiana baterii na nową (zamiennik), nowa bateria naładowana do 100%, odłączona od zasilania - rozładowana w ciągu kilku godzin, do tego przez cały czas jak telefon jest odłączony od ładowania, nieużywany bardzo mocno się przegrzewa.
    2. S2 - ładowana w domu normalnie, cały czas działa prawidłowo, następnie podróż z włączoną nawigacją, przez 2 - 3 dni działa prawidłowo, nagle w nocy, mimo, że nie jest ładowana zaczyna wydawać dźwięki jak podczas podłączenia ładowarki, w odstępach kilkuminutowych. Następnie wymiana baterii, przez 2 dni wszystko jest ok. Potem znowu rano zaczyna wydawać dźwięki jak podczas ładowania. Uruchomiłam telefon ponownie, ale już się nie włączył. Pokazywał tyko symbol baterii. Wyjęcie i ponowne włożenie baterii też nic nie dało - ten sam symbol baterii na ekranie.
    alekt77
    Level 37  
    Czy po zaprzestaniu korzystania z nawigacji wyłączasz w telefonie aplikację nawigacji i GPS? Może "dźwięki jak podczas podłączenia ładowarki" są alarmem dźwiękowym oznaczającym rozładowaną baterię?
    shyna2
    Level 9  
    alekt77 wrote:
    Czy po zaprzestaniu korzystania z nawigacji wyłączasz w telefonie aplikację nawigacji i GPS? Może "dźwięki jak podczas podłączenia ładowarki" są alarmem dźwiękowym oznaczającym rozładowaną baterię?

Tak, wyłączam, ze względu na oszczędzanie baterii.