Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother - Brother na pigmencie. Trwałość głowicy.

artin.bruyen 26 Lip 2016 11:03 1053 2
  • #1 26 Lip 2016 11:03
    artin.bruyen
    Poziom 15  

A więc tak.
    Swoją drukarkę którą używam do dokumentów i zdjęć to Epson XP-615.
    Przydało by mi się coś A3 do plakatów, mogę mieć tanio z pracy Brother MFC-J6520DW.
    No ale jeśli miały to by być plakaty to warto było by to drukować pigmentem.
    Do zdjęć mam Epsona, ale wiadome raz po raz chciał bym jakieś zdjęcie na A3 wydrukować.
    Pytania to:
    1. Jak z głowicą gdy użyję pigmentu?
    2. Jaki pigment wybrać?
    3. Jak z jakością zdjęć na pigmencie?
    Z góry dzięki. ;)

EDIT:
    Zrobiłem test na brotherze 5910 z uszkodzoną głowicą (lekko zaschnięta). Co prawda wlałem tusze pigmentowe Ink-mate Epsona ale już widzę że fotki wychodzą prawie takie same jak nie ładniejsze. Ale co z trwałością głowicy?

0 2
  • #2 27 Gru 2016 10:18
    so24
    Poziom 9  

Cześć,
    Nie wiem czy to jeszcze aktualne, ale przekaże własne spostrzeżenia z Brotherem MFC-J6920DW. Miałem styczność z 2 szt poprzedniej wersji MFC-J6910DW i głowice się uszkodziły po ok 25 - 27tys stron na zamienniku. Chcąc uniknąć tego samego problemu z nową, wpadłem na pomysł zakupu wiecznych cartridge. Do drukowania używam oryginalnego atramentu Brother BT6000BK, BT5000C/Y/M. Jedyny mankament to pojemność czarnego cartridge, jest taki sam jak kolory przez to uzupełniam co ~ 700str / 3 tygodnie. Obecny stan licznika wydrukowanych stron: 7351 z czego ok 600 wydrukowały startowe pojemniki i ok 400 zamiennik, reszta już na oryginalnym. Butelki starczyły na ok 7 - 8 napełnień. Atrament w butelkach to koszt ok 30zł BK (108ml), i po 24zł kolory (41ml).
    Jakość wydruku jak na atramentową bardzo dobra. Za każdym napełnieniem sprawdzam jakość wydruku w teście tylko raz jeden z kolorów nie miał jednego prostokącika - czyszczenie z menu rozwiązało ubytek.

0
  • #3 27 Gru 2016 13:55
    artin.bruyen
    Poziom 15  

Dobrze widzę że to tusz pigmentowy? Chodzi o te bt5000. Temat jest jeszcze aktualny. Właśnie chciałem tą drukarkę do plakatów A3 z wiecznym, a jak wiadomo barwnik nie nadaje się na zewnątrz, tymbardziej na wilgoć.

0