Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xiaomi Mi 5 - brak połączenia komórkowego mimo sieci

Pscoolka 26 Lip 2016 14:22 2025 3
  • #1 26 Lip 2016 14:22
    Pscoolka
    Poziom 5  

Witam,
    dostałem dziś Xiaomi Mi 5. Wszystko ładnie fajnie chodzi jak powinno, aparacik, skaner linii papilarnych itp. itd. Nie działa jednak jedna jedyna rzecz... połączenie komórkowe. Mam połączenie z siecią, internet mi ładnie lat lte/3g wszystko super, sms mogę wysyłać i odbierać, natomiast połączeń nie mogę w ogóle :/
    Podczas wybierania numerów pokazuje się ekran... wybieranie numeru po paru chwilach jak się nie może połączyć, akcja jest przerywana. Nie ma nawet żadnego dzwięku świadczącego o połączeniu.
    Próbowałem i na 3g i na 4g, inne telefony działają, karta sim w innych telefonach też.
    Mogę jeszcze do opisu dodać, że często gubi zasięg. W domu nie mam sieci, a jak przejdę 10m i wyjdę przed dom to lte na ponad 40mb/s uploadu śmiga. A połączenia nie... :<

Dodano po 20 [minuty]:

Rozwiązałem temat po części. Przełożyłem kartę na drugi slot. Mogę teraz normalnie dzwonić, ale nieco gorzej łapie mi internet (3g zamiast 4g jak poprzednio). Ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego tak się dzieje?

0 3
  • #2 26 Lip 2016 17:03
    bogdan2491
    Poziom 17  

Może jeden slot jest typowo internetowy, a drugi do rozmów, ewentualnie pogrzebałbym w ustawieniach dual-sim.

0
  • #3 27 Lip 2016 07:59
    Atreyu Makiavel
    Poziom 34  

Sprawdź czy nie masz w ustawieniach wymuszenia konkretnej technologii na którymś slocie SIM.

0
  • #4 28 Lip 2016 01:15
    Pscoolka
    Poziom 5  

Atreyu Makiavel napisał:
    Sprawdź czy nie masz w ustawieniach wymuszenia konkretnej technologii na którymś slocie SIM.

Masz na myśli 3g/4g? Mam włączone na obu kartach. Wydaje mi się, że jest to problem z zasięgiem, bo w sumie teraz przełożyłem z powrotem i działa. temat o zamknięcia.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo