Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat b5 1997r - Wycieraczka tylna, chodzi po otwarciu i zamknięciu bagażnika

26 Lip 2016 18:54 1011 11
  • Poziom 9  
    Witam, mam taką przypadłość, a nie wydaje mi się, żeby to było normalne, mianowicie tylna wycieraczka włącza się po otwarciu i zamknięciu tylnej klapy , dodam. Ogólem działa sprawnie, lecz jak otworze i zamkne bagażnik i włącze zapłon , wycieraczka sama robi pełen ruch. Czy miał ktoś z was podobny przypadek i wie jaka jest tego przyczyna?
  • Sklep HeluKabel
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 9  
    I jak to zreperować?
  • Poziom 21  
    Rozwiązań jest co najmniej 2:
    1. Szukać przerwanych kabli w wiązce bagażnika, usunąć przerwę poprzez naprawę lub wymianę wiązki.
    2. Odstawić auto do elektryka/elektromechanika samochodowego i zlecić mu naprawę usterki.

Inne rozwiązania to np. nie otwierać bagażnika i problem nie będzie istniał.
  • Poziom 9  
    No dobra, ale jak mam nie mam nawet kluczyka w stacyjce , otworze klape i zamkne, włoże kluczyć i wcisne zapłon to wycieraczka raz przejedzie. A tak działa sprawnie, to winą były by połamana przewody? Dziwne troche, tak to by albo nie działała wcale, albo coś sie działo, ale tak normalnie wszystko chodzi, tylko zwyczajnie po otworzeniu i zamknieciu klapy, robi raz ruch po szybie

Dodano po 12 [minuty]:

problem nie leży w tym, ze wycieraczka jak nie działa to otwieram i zamykam klape i działa, bo normalnie pracuje, włączam i wyłączam jak manetka, ale po prostu jak wyciągam coś z bagażnika, zamkne klape, odpalam auto to wycieraczka sama z siebie się włącza, przejedzie po szybie i wyłącza
  • Poziom 9  
    Dzisiaj bardziej przyglądałem się zachowaniu wycieraczki, mianowicie, jeśli ja rusze delikatnie ręką to robi obrót po szybie, czyli po otwarciu i zamknięciu bagażnika po prostu od wstrząsu dostaje lekki ruch i dlatego robi ruch.
  • Poziom 35  
    Kolego przystąp do sprawdzenia wiązki kabli tj. pomiędzy nadwoziem a klapą bagażnika. Silnik wycieraczki jest podłączony kostką 3-pinową (minus, plus stały i plus po kluczyku). Wg mnie przewód "stały plus" jest ułamany i w chwili poruszania wiązką działa wycieraczka. Spróbuj wysunąć z nadwozia osłonę gumową (harmonijkę) i badaj każdy kabelek pod kątem złamania, w szczególności te od silnika wycieraczki. Ustalisz je po kolorze (polutuj i zaizoluj).
    Usterka ta może też wynikać z uszkodzenia wyłącznika powrotnego w silniku.
  • Poziom 9  
    No dobrze rozumiem, ale to w takim razie dlaczego wycieraczka w spoczynku, podczas jazdy na wybojach czy coś się nie włącza? jak ja trosze posunę recznie, palcem , to robi obrót i wraca, to samo sie dzieje przy zamknieciu bagażnika, lecz to nie jest od samego otworzenia i zamkniecia, lecz jak zamykając trzasnę klapą,po prostu wycieraczka dostaje lekki ruch na ramie i samoistnie sie przesuwa, więc raczej to nie przewody chyba są problemem.

Dodano po 51 [sekundy]:

Postaram się nagrać filmik i wrzucę, więc może bardziej bedziecie wiedzieć o co mi chodzi.
  • Poziom 43  
    Będziesz czarował czy te przewody sprawdzisz? 10min. raptem.
  • Admin grupy Samochody
    kuba00089 napisał:
    jak ja trosze posunę recznie, palcem , to robi obrót i wraca,

Silnik do wymiany, naprawy.
    Wiązkę zostaw w spokoju.
  • Poziom 9  
    Jutro jeśli nie będzie padać to rozbiore wszystko
  • Poziom 9  
    Dzisiaj rozebrałem to wszystko, wygląda to tak, pierwsza rzecz, to silniczek już był wcześniej rozbierany i ratowany po zapieczeniu, końcówka od spryskiwacza zaklejona , więc spryskiwacz chodzi razem z wycieraczką,nawalone sporo smaru, by to wszystko pracowało. Winą był smar który dostał się pod kółko zębate na tamten potencjometr oraz blokował się mechanizm zębaty. Wszystko zostało wyczyszczone, wycieraczka powiedzmy, że chodzi prawidłowo, lecz w najbliższym czasie planuje wymienić silniczek na nowy. Pozdrawiam