Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak sygnału na konwerterach typu quad

27 Lip 2016 07:59 1860 14
  • Poziom 5  
    Witam,
    Ok. dwóch lat temu nabyłem Cyfrowy Polsat, antena 80, dekodery PVR HD 7000 i HD 3000 oraz konwerter typu quad SHARP BS1K1EK400A. Wszystko działało bez zarzutu, aż cztery miesiące temu pojawił się następujący problem, po przerwach w dostawie energii elektrycznej (mieszkam na wsi, więc częsta sprawa) traciłem sygnał na większości kanałów (na obydwu dekoderach). Sygnał wracał po kilku godzinach lub dniach. Kilka dni temu podłączyłem konwerter typu mono i ku mojemu zaskoczeniu wszystko jest jak w najlepszym porządku. Dumny z siebie, że namierzyłem usterkę w postaci konwertera quad, zamówiłem drugi tym razem INVERTO Extend. Jak się domyślacie, nic to nie zmieniło, nadal nie ma większości kanałów na quadzie, a na mono wszystkie. Dodam, że przy podłączonym konwerterze typu quad, gdy zamienię kable LNB 1 i LNB 2 przy dekoderze, cześć kanałów zaczyna odbierać, ale za to tracę sygnał na innych. Bardzo proszę o jakąś radę, jak to ogarnąć?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 5  
    Żadnych złączek i trójników nie mam, DISEQ jest wyłączony, wszystkie końcówki kabli obrobione na nowo. Co do kabli to po kolei każdy z trzech podłączałem do dekodera mono i na każdym kablu odbierały wszystkie kanały więc wydaje mi się, że są ok.
  • Poziom 5  
    Odnośnie zasilania jest taka opcja, mam ją włączoną . Mam dwa dekodery i sprawdzałem na każdym oddzielnie, na konwekterze quad są tylko niektóre kanały a na mono wszystkie. Ustawienia fabryczne przywracałem wielokrotnie. Czy jest możliwe, że konwertery typu quad są podatne na jakieś zakłucenia ?
  • Poziom 5  
    Nie działa. Nie działa także gdy mam podłączony konwerter quad z dekoderem tylko przy użyciu jednego kabla. Mój nowy konwerter to INVERTO Extend (biały z czerwoną osłonką kabli) czy on w ogóle pasuje do tego zestawu ? Pytam się bo może SHARP BS1K1EK400A się zwyczajnie popsuł a INVERTO jest źle przeze mnie dobrany.
  • Poziom 21  
    Spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne w dekodera. Ostatnio 2 razy się z tym spotkałem.
  • Poziom 5  
    Robiłem to wielokrotnie, ale jeszcze kilka razy nie zaszkodzi :)
  • Poziom 36  
    Tyś przypadkiem nie kupił Quattro?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Po co oznaczenia. Na każdym jest napisane, czy quad, czy quattro.
    Brak sygnału na konwerterach typu quad
  • Poziom 5  
    No i tu niespodzianka, na opakowaniu jest napisane Inverto Extend Quad Long-Neck 40mm LNB with Buit-in Multiswitch ale już na wlepce przyklejonej do samego konwertera Extend Quattro Long -Neck 40 mm LNB. I wychodzi na to że to quattro a nie quad. Czyli pewnie trzeba kupić kolejny konwerter.

Moderowany przez telesat1:

Ostrzeżenie za wprowadzanie w błąd.
    3.1.15. Nie pytaj od razu na forum, jeśli samemu nic wcześniej nie sprawdziłeś lub nie podjąłeś próby samodzielnej diagnozy. Pamiętaj, że porady są udzielane w sposób zdalny przy braku fizycznego dostępu do urządzenia, problem musi być bardzo dobrze opisany i zrozumiany przez użytkowników, a tytuł powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki.