Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak dobrać regulator do radia rc?

27 Lip 2016 09:25 1299 4
  • Poziom 3  
    Witam
    Jestem w posiadaniu Radia lotniczego T6EHP-E i odbiornika. Niedawno postanowiłem zakupić do niego regulator i silnik. Jako iż wiem ,że regulatory lotnicze umożliwiają obroty silnika tylko w jedną stronę postanowiłem kupić regulator do aut który umożliwia obroty w dwie strony. Jednak nie jestem pewien czy Radio lotnicze będzie działać z regulatorem do aut?
    Z góry dziękuje za pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 41  
    T6EHP-E jak najbardziej się nadaje to aparatura o rozszerzonym zakresie.
    Do modeli samolotów, łodzi i samochodów, prostych śmigłowców.
    Można wiedzieć co budujesz.
  • Poziom 3  
    Dziękuje za odpowiedź , bo już zaczynałem się martwić że coś może nie działać :)
    Poza tym miałem zamiar zbudować samochód 4x4 , jednak jak na początek jest to dla mnie za trudne więc zajmę się budową łodzi tzw. Riggera
  • Moderator Robotyka
    Osprzęt modelarski jest standardowy i nie ma rozdzielenia na osprzęt "do aut" czy "do samolotów". Wszystkie podzespoły modelarskie pracują na tym samym standardzie PWM i są zgodne.

Jedynie regulacje prawne wymuszają stosowanie określonych częstotliwości radiowych i mocy dla konkretnych modeli. Chodzi o to by użytkownicy jednego rodzaju modeli, nie zakłócali innych.
    Twoje pracuje w standardzie cyfrowym, na częstotliwości 2,4 GHz, która jest dopuszczona do wszystkich typów modeli.