Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung SCX-3200 - Drukarka nie włącza się

27 Lip 2016 14:01 1290 3
  • Poziom 11  
    Drukarka ma 5 lat i wykonała ~ 2000 kopii. Używana obecnie sporadycznie. Ostatnio do wydrukowania ~ 100 kopii. Wtedy wszystko zakończyło się normalnie. Po ~ 2 miesiącach bezczynności nie mogę uruchomić urządzenia. Po wciśnięciu przycisku Power na moment zaświeca się dioda i gaśnie. Jeśli przytrzymam przycisk - dioda świeci a urządzenie wydaje dźwięk podobny jak przy normalnym uruchamianiu, ale jakby coś w środku nie mogło się rozpędzić. Puszczenie przycisku przerywa wszystko i dioda gaśnie.
    Na koniec ciekawostka - po podniesieniu klapy przez którą wkłada się toner urządzenie uruchamia się, ale bez jakiegokolwiek dźwięku. Dioda świeci na zielono, urządzenie jest wykrywane przez komputer ale jako nie sprawne. Nie działa wtedy ani wydruk, ani skaner.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.

• Poziom 39  
    Uszkodzony zasilacz/przetwornica. Wymontować zasilacz i obejrzeć. Przyczyn szukać w zwartych diodach prostowniczych lub w wyschniętych kondensatorach przetwornicy.
  • Poziom 24  
    Winna może być płyta zasilani, gdyż po otwarciu górnej pokrywy drukarka się uruchamia. Oznaczałoby to, że jeżeli grzałka nie jest uruchamiana - wówczas drukarka startuje.
  • Poziom 11  
    Piotr2608 - zdemontowałem obudowę i mam na wierzchu układ drukarki. Rozumiem, że w pierwszej kolejności wymienić zaznaczone kondensatory (choć chyba ze względu na pracochłonny demontaż lepiej wszystkie)?

Imprimarex - jeśli uszkodzona jest płyta zasilania to rozumiem, że naprawa jest nieopłacalna? Szkoda by było, bo urządzenie wewn. wygląda jak nowe a i przebieg znikomy.
    Na płytce nie zauważyłem żadnych okopceń, kondensatory bez wybuleń, wszystko jak prosto z fabryki...
    Samsung SCX-3200 - Drukarka nie włącza się