Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vw golf iv - kontrolka ABS + czerwona kontrolka z wykrzyknikiem

sokol27je 27 Lip 2016 14:38 14859 5
  • #1 27 Lip 2016 14:38
    sokol27je
    Poziom 6  

Witam, od jakiegoś czasu wyskakują mi kontrolki: ABS- zapala się i gaśnie, potrafi nawet świecić jak stroboskop :) rzadko pali się długo, teraz do tego doszła czerwona kontrolka z wykrzyknikiem, która daje sygnały dźwiękowe, które tez się włączają i wyłączają w efekcie potrafi dawać 3 sygnowały dźwiękowe na okrągło :( . Najczęściej na krótkich odcinkach chodź reguły nie ma potrafi być spokój parę dni po czym migać na okrągło.

Płyn hamulcowy jest

Kabel vag - kontrolka ABS sie nie pali lub miga wtedy nie mam żadnych błędów, a jak kontrolka ABS się pali to vag nie może sie połączyć :) . Gdy robię test ABS to od razu wywalają mi kontrolkę abs i czerwony wykrzyknik i tak przez cały test..

Nie zauważyłem nic więcej(objaw, przyczyn, sutków) macie jakieś pomysły? Moze sprawdzić instalacje?

0 5
  • #2 27 Lip 2016 14:55
    invisibleman
    Poziom 19  

Zasilanie ABSu sprawdź.

3
  • #3 27 Lip 2016 15:48
    andrzej20001
    Poziom 43  

Bezpieczniki na akumulatorze

0
  • #5 28 Lip 2016 22:24
    invisibleman
    Poziom 19  

Pomiar napięcia bezpośrednio przy module ABSu. Nie masz błędów bo jak traci zasilanie to jakim cudem ma się błąd zapisać. A przy wyłączonym ABS świeci kontrolka.

2
  • #6 29 Lip 2016 11:21
    rafal.jaro
    Specjalista grupy V.A.G.

Do sprawdzenia również przekaźniki. Na pewno wszystko inne działa jak ABS się świeci? Właśnie przerabiałem przekaźnik w sharanie gdzie palił się ABS nie działały wycieraczki i nawiew. Wypalony przekaźnik. Błąd się nie zapisze bez zasilania.

2