Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączenie CO do pieca kaflowego

wojt9874 27 Jul 2016 15:58 1926 3
    wojt9874
    Level 2  
    Witam. Spółdzielnia będzie budować mi nowy piec kaflowy. W związku z tym pomyślałem o założeniu podkowy. Mieszkanie ma 38m, dodam schemat mieszkania i miejsca gdzie chciałbym założyć grzejniki. Prosiłbym o pomoc w zaplanowaniu instalacji, podpowiedz gdzie ma być umieszczona pompka, czy jest potrzebne naczynie wyrównawcze. Z góry dziękuje wszystkim za pomoc. pozdrawiam Podłączenie CO do pieca kaflowego
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    Nemonek
    Level 27  
    Nie wiem, czy nie lepszym rozwiązaniem byłoby dogadanie się ze spółdzielnią na dofinansowanie na zakup gotowego pieca z wymiennikiem wodnym np. TAKIM. Przecież stosując podkowę, praktycznie zabierasz całe ciepło na pokrycie grzejników i piec kaflowy staje się ozdobą. Naczynie zbiorcze jest konieczne w każdej instalacji CO. Nagrzana woda rozszerza swoją objętość i coś trzeba z tym zrobić.
    wojt9874
    Level 2  
    Niestety spółdzielnia nie godzi się na takie rozwiązanie, będzie nówka to może być ozdoba. Najważniejsze żeby ogrzac mieszkanie z grzejników. Tylko kombinuje jak ta instalacje zrobić.

Zbiornik chciałbym umieścić w łazience, czyli nie bezposrednio nad piecem.

Czy problem, będzie jeśli instalacja pójdzie w dwie strony? bo szeregowo nie da rady

W jakiej odległości od pieca, musi być pompka, filtrem i zaworami?
    Nemonek
    Level 27  
    Pompka nie musi być przy piecu, jednak wskazane aby była jak najbliżej, ponieważ dopiero za pompką możesz rozdzielić instalację. Tak jak u Ciebie, można umieścić węzeł w łazience i stamtąd rozprowadzić resztę instalacji. Naczynie zbiorcze oczywiście że w łazience.