Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

reno laguna 2 19 dci 2002 - wtryski paliwa egr i czujnik cisnienia

mianek08 27 Jul 2016 16:57 990 4
    mianek08
    Level 2  
    potrzebuje pilnie pomocy. mieszkam za granica i 3 tyg temu sprzedalem stare auto i za zaoszczedzone pieniadze kupilem lagune. totalnie nie znam sie na samochodach i zaufalem nieuczciwemu handlarzowi. odrau zaznaczal ze ida czarne spaliny i ze to egr, proponowal mi aby go zaslepic i wyciac katalizator. ja glupi go kupilem. gdy dojechalkem do domu to auto nagle stracilo moc i stanelo niechcac odpalic. odpalal na plaka ale po przejechaniu kilometra dalej nagle przy 3 tracil moc niezaleznie od obrotow. calyczas wyskakiwal blad czujnika na listwie ale tak bylo od pocztku. pojazd musial jechac na lawecie i tu zaczely sie klopoty. mechanik zaslepil egr i zdjagnozowal wtryski do wymiany. auto mialo wrocic za 2 dni a zaraz bedzie miesiac. tu w belgi sa urlopy i ciezko o zakup czesci. po moich ciaglych telefonach stwierdzil pare dni temu ze zdobyl jak to ujol? 1 wtrysk na «podkladke» i zadnych efektow. tera uw pan mechanik stwierdzil ze to wina czujnika na listwie a jak nie to to on sie poddaje. to jest masakra bo nawet niemam jak dojezdzac do pracy. w zwiazku ze on niema mozliwosci kupna czesci kazal mi ja zdobyc :cry: niemam do niego zaufania i zastanawiam sie czy to nie koniec problemow i jakie moga bvyc jeszcze inne przyczyny. za pojazd dalem 850 euro i jak narazie zostawilem u mechanika 250 i na tym nie koniec. prosze o pomoc
    DjMapet
    Level 43  
    Przy tym mechaniku, daleko tym autem nie zajedziesz.
    Rozpytaj po okolicy (najlepiej właścicieli diesli Renault) o mechanika/specjalistę od silników dCi.
    Byle "mechanik" nie da sobie rady z tym silnikiem.

Pozdrawiam.
    mianek08
    Level 2  
    ja jestem w belgi i dobry mechanik przekroczy rownowartosc auta. jest opcja lawety do pl ale to tez koszt 1500 zl. doslownie niewiem co robic bo to byly ciezko zarobione pieniadze a teraz to i bez pracy zostalem moze jakis namiar do dobrego mechanika w pl?
    robi1214
    Level 31  
    Tu nie potrzeba cudotwórcy.Jeżeli chcesz zadzwoń to coś podpowiem.604377723
    holownikl
    Level 8  
    mianek08 wrote:
    czarne spaliny
    Odepnij przepływomierz i sprawdź
    Gdzie w Belgii?