Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ferguson 2018 - pomocy przy zasilaczu...

marek-cho 04 Jul 2005 15:27 2450 6
    marek-cho
    Level 16  
    witam mam padnięty zasilacz a nie mam schematu... może ktoś się z tym spotkał - napięcie dochodzi, na elku za mostkiem jest 314V, jest jeszcze elko 33/50V (wymieniłem) i układ STRG 6351(wymieniłem) i cisza - na wtórnym nic - te podstawowe opory i diody sprawdzałem ( na płytce) wyglądają ok. może ktoś natrafił na podobną usterkę ? pozdrawiam
    marek-cho
    Level 16  
    1433 , serdeczne dzięki za schemat - bardzo mi pomogłeś. lecz dalej się morduję - wymieniłem elka , scalak , diody, opór 390k i transoptor - dalej cisza - po wtórnej żadnego obciążenia nie ma brak zwarć i w zasadzie został mi tylko ten tyrystor - ma ktoś jakieś sugestie ? :cry:
    misiuzeb
    Level 15  
    jest tam LM431 ? w 1018 jak padały to transoptor , LM i kondensator 1000mikro
    marek-cho
    Level 16  
    nie ma LM431 - zasilacz jest na STRG 6351 - w załączniku od 1433 jest dokładny schemat - już nie wiem czego się przyczepić
  • Helpful post
    ul1002

Level 35  
    Wystarczy że któraś dioda np. na na wtórnym z transformatora ma upływność (nie musi mieć zwarcia) zasilacz nie wystartuje ,pomierz diody najlepiej wszystkie pod względem upływności .
    marek-cho
    Level 16  
    ul1002 i 1433 dzięki za wsparcie - ferdek ruszył - wymieniłem diody D28 i D25 - to było to. jeszcze raz serdeczne dzięki :D