Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Texa PolandTexa Poland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CITROEN C4 GP 2.0 16V - Skrzynia MCP nie zmienia biegów

27 Lip 2016 18:58 6936 4
  • Poziom 14  
    Witam,
    posiadam Citroena C4 Grand Picasso z 2008 roku z silnikiem 2.0 16V 140 koni i półautomatyczną skrzynią MCP. Nie ma możliwości włączenia jakiegokolwiek biegu. Skrzynia jest cały czas w pozycji N. Probowalem adaptacji skrzyni, ale uczenie kratki udaje się zrobić, natomiast uczenie styku sprzęgła zawsze kończy się niepowodzeniem. Sterownik nie zgłasza żadnych błędów.
    Pompa skrzyni pracuje, wytwarza ciśnienie około 50 bar. Układ został odpowietrzony. Do wszystkich prac używałem LEXII/Diagboxa.
    Ustaliłem, że w przewodzie olejowym od sterownika do wysprzęglika nie ma ciśnienia oleju, a powinno się pojawiać, aby wysprzęglik mógł działać. (wysprzęglik również został wymieniony na nowy).
    Proszę o pomoc.
  • Texa PolandTexa Poland
  • Poziom 15  
    witam wyl zaplon odczekaj wyl aku plus naladuj podlacz aku odpal a wysprzeglik programujemy na odpalonym silniku powodzenia
  • Texa PolandTexa Poland
  • Poziom 14  
    witam,
    sterownik skrzyni został profilaktycznie oddany do sprawdzenia do serwisu skrzyń automatycznych i jest w pełni sprawny.
    Heniek1234 - co to za procedura z wyłączeniem i naładowaniem aku i ponownym odpalaniem auta?
    Wciąż tkwię w martwym punkcie. Sprzęgło kompletne nowe, sterownik sprawny, a po złożeniu wszystkiego nie wrzuca biegów.
  • Poziom 9  
    sprawdź hamulec ręczny, przewód łączący z nim.

Dodano po 54 [sekundy]:

najprawdopodobniej masz błąd hamulca ręcznego
  • Poziom 1  
    Witam
    Dzisiaj urodził mi się taki sam problem tz skrzynia pozostaje ciągle w pozycji N. Mógłbyś sprecyzować o jaki przewód chodzi.