Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Daewoo DTH29U7K 100D chasis CP830F blokuje się

bogjan 04 Jul 2005 15:52 2525 7
    bogjan
    Level 11  
    Witam !
    Mam następujący problem :
    Od czasu do czasu po wyłączeniu pilotem i powtórnej próbie włączenia tv blokuje się tzn. miga dioda zielonym i czerwonym kolorem i nie można włączyć ani wyłączyć.Po wyłączeniu i włączeniu wyłącznikiem sieciowym wszystko jest ok .Czasem można kilkanście razy włączyć i wyłączyć pilotem i wszystko jest dobrze a czasem raz za razem się blokuje.Napięcia z zasilacza są poprawne,wymieniłem kondensatory w obwodzie 5V ale bez efektu.Jak się włączy to gra cały dzień bez zarzutu.
    Będe wdzięczny za każdą sugestię.
    Pozdrawiam
    Bogdan
    bogjan
    Level 11  
    Wymiana pamięci nie pomogła , startuje nawet na czystej trzeba tylko chwilę poczekać.
    Może ktoś jeszcze coś wie
    Bogdan
    0__0
    Level 30  
    Troche stary problem ale sie podepne - wlasnie
    wrocilem od rodziny ktora ma podobne problemy z takim tv , dodatkowo brak fonii z anteny (z euro ok), nie rozpoznaje nicam i problemy z obrazem -
    samorzutnie zmieniaja sie polozenie i tryb obrazu czasem wskoczy czerwone lub zielone tlo albo stopklatka albo pojawi sie "cyfrowo" poszatkowany obraz.Tv jest na gwarancji wiec nie ingerowalem wewnatrz ,
    zglosilem awarie do serwisu autoryzowanego maja
    zjawic sie w ciagu tygodnia :),jak bedzie naprawiony to napisze co bylo , ale wg mnie
    to prawdopodobnie jakies problemy z procesorem .
    bula
    Level 13  
    witam wiem ,że post jest stary ale mój kolega ma podobny problem co mój poprzednik a konkretnie zanika fonia czasem jest a za chwile niema tv jest na gwarancji byli panowie z serwisu ponoć wymienili płytę ale kolega jest zielony i niewie czy całe hasis i stwierdzili ,że tv jest jak nowy ale problem powrucił więcserwis ztwierdził ,że coś jest nie tak u kolegi w domu tv byl podłącza ny pod inne anteny i to samo cz może ktoś ma jakąś sugestię dzięki za zainteresowanie.
    0__0
    Level 30  
    Niestety w moim przypadku naprawa wygladala tak
    ze po tygodniu przyjechal serwisant , przez poltorej
    godziny z nim walczyl po czym poddal sie i zabral go do serwisu. Po dwoch tygodniach przywiozl naprawiony tv z ogolnikowym wpisem w karcie gwarancyjnej a na pytanie co bylo zepsute burknal cos pod nosem - wiec w sumie niewiem co bylo naprawiane i dlatego niepisalem dalej w tym
    temacie.Na szczescie od tej pory tv dziala poprawnie.
    bula
    Level 13  
    a szkoda ,że serwis tak milczy. a zdrugiej strony może to jakaś wada fabryczna
    Smoczy
    Level 19  
    Najczęściej wystarcza przelutowanie prcesorów.