Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

KM C220 - Zagina róg z dolnej szuflady

guner 27 Jul 2016 20:53 1983 9
 • #1
  guner
  Level 22  
  Witam Kolegów.
  Mam dwa praktycznie identyczne urządzenia i dwa takie same problemy.
  Kopiarki z serii c220 z szafką na dole (w sumie tylko dwie szuflady).
  Przy pobieraniu papieru z dolnego zasobnika kartka ma zaginany róg i często się zdarza że wydruk jest wtedy przekrzywiony.
  Ten problem nie występuję przy tray-u nr 1.
  Upierdliwe jest to że przy testach robi kilkadziesiąt kartek dobrze a następnego dnia mam telefon że jest źle.

  Co zrobiłem i sprawdziłem:
  1.Plastiki prowadzące papier są na swoich miejscach, sprężynki też, nic nie połamane,
  2.Wymiana szuflady nic nie dala,
  3.Regulacja drzwiczek prawych i tych od transferu też bez skutków pozytywnych,
  4.Zamiana papieru i nic,

  Pewne jest jedno że kartka przekrzywiona jest przed wejściem na rejestrację ale za nic nie mogę wyczuć czy dzieję się to już przy wyjściu z szuflady czy dopiero kawałek dalej.

  Miał ktoś taki problem i pomoże?
 • #2
  Ricoh_220

  Level 37  
  KM mało znam ale zobacz może czy gdzieś nie masz po drodze foli która mogła się przytrzeć W maszynach Ricoh to się zdarza.
 • #3
  guner
  Level 22  
  Folie są na plastikach prowadzących papier. W stanie dobrym. Równe, rogi nie są pozaginane.
  Ogólnie elementu, który by haczył papier znaleźć nie mogę.
 • #4
  marcin4
  Level 19  
  Zdażyło mi się w jedej c220 zaginała losowo. Okazał się brak folii prowadzącej na wewnetrznych drzwiach (rolka transferowa) przyklejone są od spodu
  sprawdz to. Najlepiej zmień drzwi z innej.


  pozdrawiam
 • #5
  deathwing
  Level 15  
  Może to co napisze zabrzmi dziwnie ale "wymacaj" wszystkie prowadnice plastiki ktore maja kontakt z papierem. Mi wlasnie w c220 zdarzało sie że gdzies był zadarty plastik i on haczył.
 • #6
  piwos
  Level 24  
  Odkopię temat bo powraca
  Mamy z c220 podobny i dziwny problem do Twojego (zagina losowo kartkę na rogu i tylko z podajnika nr2) Wymienialiśmy już dość dużo gratków i wciąż to samo. Ile można? :cry: Z podajnika górnego nr 1 nic takiego się nie dzieje.
  Rozwiązałeś problem, znalazłeś przyczynę :?:
  Narka
 • #8
  copyman
  Photocopiers specialist
  Przyczyną zaginania narożników jest ten ruchomy element przy synchronizacji po wewnętrznej stronie . Opiera się on na takiej małej wypustce i w niektórych maszynach wytarła się ona delikatnie przez co zmniejszyła się przestrzeń przy wałku synchronizacji. Wystarczy podkleić maleńki kawałek jakiegoś przylepca (można użyć wkładki od czyscika szybki ADF :) ) i problem znika. Trzeba odrobinkę „podnieść” po wewnętrznej stronie ten element przy wałku registracji . Sprawdzone w około 20 maszynach - problem zniknął ! Załączam zdjęcie poglądowe - wiem , to nie C220 ale budowa tego ustrojstwa jest praktycznie identyczna .

  C.KM C220 - Zagina róg z dolnej szuflady
 • #9
  Łikam
  Level 22  
  Coś w tym co napisał kolega copyman musi być, bo jak jest napisane w załączonym biuletynie winę za zaginanie rogu ponosi właśnie ten element.
  Co prawda biuletyn dotyczy Olivetti ale to są właśnie C220.
  W Minolcie nie znalazłem takiej modyfikacji, ale idąc tropem z tego biuletynu zamówiłem ten nowy plastik wraz z folijkami i wymieniłem wszystko na nowe. Nowy element niczym się nie różnił od tego wymienianego, dlatego po wymianie miałem mieszane uczucia. Jednak faktycznie problem ustał.
 • #10
  copyman
  Photocopiers specialist
  Ustał ponieważ chodzi tu o milimetr lub może mniej. Można jednak podkleic coś grubszego i nic się nie stanie. Tak jak pisałem - sprawdzają się kawałeczki tego czyscika od szybki ADF. Ja tez szukałem informacji o tym ale nigdzie nie było wzmianki o takim problemie. Rozwiązałem go metodą prób i błędów ale skutecznie. W około 20 maszynach tego typu problem ustąpił .

  C.