Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Politechnika Poznańska - Czy mam szansę się dostać?

Nermalle 28 Lip 2016 00:41 1518 1
  • #1 28 Lip 2016 00:41
    Nermalle
    Poziom 3  

Hej!
    Na sam początek powiem, że aktualnie kończę liceum we Francji, o profilu Telekomunikacja i Elektronika (w sumie te liceum, można z powodzeniem nazwać technikum). Oczywiście do napisania została matura, której nie wyobrażam sobie nie mieć (nie popadam w samozachwyt, po prostu wiem na co mnie stać, a na zdanie na pewno). I teraz tak, na maturze zdaje:
    Francuski
    Informatyka-Elektronika (teoria i praktyka)
    Sprawozdanie z praktyk (wygląda to tak, że przychodzi przedstawiciel z jakieś większej firmy i zasiada w jury (on + inna 2, głównie nauczyciele), i robicie przed nim prezentacje swojego najlepszego stażu przez 3 lata w liceum, nie muszę mówić że do tego trzeba się przygotować jak...)
    Matematyka
    Fizyka
    Język Angielski
    1 dowolny przedmiot, do wyboru przez ucznia (nie mam pojęcia czy wchodzi w to język polski...)
    I teraz pytanie. Czy po tej szkole, i zdaniu matury - mogę składać papiery na Politechnikę Poznańską? Czytałem, że nie ma żadnego problemu z francuską maturą, wystarczy przetłumaczyć papiery. I teraz, jeśli to możliwe. Chciałbym was prosić o opinie o PP, a także o tych dwóch kierunkach:
    Myślałem o AiR, oraz o EiT.
    Dlaczego PP? Dlatego, że nie widzę dla siebie lepszej opcji, a w grę wchodzi tylko Poznań do którego z mojej rodzinnej wioski mam niedaleko.

0 1
  • #2 29 Lip 2016 10:28
    Steryd3
    Poziom 31  

W kwestiach formalnych najlepiej wykonać telefon do dziekanatu wydziału którym jesteś zainteresowany. Oni tam najlepiej wiedzą co można a czego nie.
    Powodzenia!

1