Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Politechnika Poznańska - Czy mam szansę się dostać?

Nermalle 28 Jul 2016 00:41 1839 1
 • #1
  Nermalle
  Level 7  
  Hej!
  Na sam początek powiem, że aktualnie kończę liceum we Francji, o profilu Telekomunikacja i Elektronika (w sumie te liceum, można z powodzeniem nazwać technikum). Oczywiście do napisania została matura, której nie wyobrażam sobie nie mieć (nie popadam w samozachwyt, po prostu wiem na co mnie stać, a na zdanie na pewno). I teraz tak, na maturze zdaje:
  Francuski
  Informatyka-Elektronika (teoria i praktyka)
  Sprawozdanie z praktyk (wygląda to tak, że przychodzi przedstawiciel z jakieś większej firmy i zasiada w jury (on + inna 2, głównie nauczyciele), i robicie przed nim prezentacje swojego najlepszego stażu przez 3 lata w liceum, nie muszę mówić że do tego trzeba się przygotować jak...)
  Matematyka
  Fizyka
  Język Angielski
  1 dowolny przedmiot, do wyboru przez ucznia (nie mam pojęcia czy wchodzi w to język polski...)
  I teraz pytanie. Czy po tej szkole, i zdaniu matury - mogę składać papiery na Politechnikę Poznańską? Czytałem, że nie ma żadnego problemu z francuską maturą, wystarczy przetłumaczyć papiery. I teraz, jeśli to możliwe. Chciałbym was prosić o opinie o PP, a także o tych dwóch kierunkach:
  Myślałem o AiR, oraz o EiT.
  Dlaczego PP? Dlatego, że nie widzę dla siebie lepszej opcji, a w grę wchodzi tylko Poznań do którego z mojej rodzinnej wioski mam niedaleko.