Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujnik pozycji dzwigni zmiany biegów w Camry '92 - automat

QBANIN 04 Lip 2005 16:07 993 4
  • #1 04 Lip 2005 16:07
    QBANIN
    Poziom 10  

Witam wszystkich serdecznie.

Jako, że jestem nowy na forum, jeśli złamię jakieś zasady z góry przepraszam.

Mam taki niby mały ale dość denerwujący problem z biegami w Toyocie Camry '92 automat (wersja kanadyjska). Jak wrzucam P,D lub R to nie zawsze mi sie zapala odpowiednie swiatelko między zegarami, chociaż bieg się wrzuca bez problemu.
    "D" zapala sie z reguły po przejechaniu niewielkiego odcinka, "P" w sumie też (jak sie wrzuci po dłuższej jeździe). Najgorszy jest wsteczny. Jak wrzuce "R" to nie zapala mi sie odpowiednia lampka między zegarami (i to jest mało przeszkadzające), ale niestety z tym wiążą sie także światła cofania (czyt. nie zapalają się ). Czasami mi przy cofaniu zaskoczy i zapali sie "literka" oraz światła cofania, ale bardzo rzadko. Najcześciej wszystko działa po dłuższej jeździe, jak wszystko jest ciepłe. Na zimnym "samochodzie" (nie wiem czy silnik czy skrzynia) mam ten problem z kontrolkami.

Teraz takie pytanko. Czy ma ktoś pomysł jak to zrobić? Trzeba coś wymieniać czy wystarczy przeczyścić gdzieś styki? Jesli styki to jakie i gdzie?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Pozdrawiam
    QBANIN

0 4
  • Pomocny post
    #2 04 Lip 2005 16:16
    k631
    Poziom 18  

Witam nie jestem pewien ale europejskie auta mają czujnik przy nastawniku i tam zazwyczaj sie zabrudzi

0
  • #3 04 Lip 2005 16:24
    QBANIN
    Poziom 10  

Dzieki za info ale niestety ja z mechaniki to umiem tylko benzyny wlać do baku i ewentualnie wycieraczki zmienic, wiec poproszę o wyjaśnienie co to jest nastawnik i gdzie ten czujnik sie znajduje (ewentualnie jak sie do niego dokopać).

Dzieki z góry :)

0
  • Pomocny post
    #4 04 Lip 2005 17:27
    k631
    Poziom 18  

Nastawnik to jest ta wajcha co włanczasz bieg ,poniżej w tym tunelu jest to urządzenie dochodzi do niej wiązka z kablami i jak dasz sobie czas to jarozkręcisz i wyczyscisz. pozdrawiam

0
  • #5 05 Lip 2005 01:39
    QBANIN
    Poziom 10  

Dzieki, pogrzebie tam w weekend. Rozumiem ze mozna sie do tego dobrac od góry? :)

0
  Szukaj w 5mln produktów