Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy wymagające gry będą się uruchamiać na laptopie Lenovo G505?

Marek Róg 28 Jul 2016 04:55 1404 4
    Marek Róg
    Level 12  
    Witam.
    Mam taki mały kłopot z wyborem laptopa pod kątem gier tj. GTA 4, GTA 5, Mafia 2.

Upatrzyłem sobie laptop Lenovo G505 na allegro w optymalnej cenie jak dla mnie - 1 399,00 zł - nie przeczę może się potem cena zwiększyć.

Wiem, że ta aukcja z tym laptopem, który rozważam kupno może wygasnąć, więc podaję
    pełny tytuł aukcji.
    Laptop Lenovo G505 4x1,5 16GB 500GB HD8570 GRACZ(6014975337).

Jak macie ten sam laptop co Lenovo G505 to powiedzcie czy te gry, które wyżej wymieniłem będą działać na tym laptopie i z procesorem AMD A4-5000, bo mi się wydaje że procesor pełni największą rolę w grach żeby się nie ścinały. Ewentualnie napiszcie jaki laptop polecacie w granicach 1600 - 2000 złotych, żeby te gry się nie ścinały chociaż na średnich wymaganiach sprzętowych.
    dt1
    Admin of Computers group
    Nazwanie laptopa z procesorem AMD A4 i słabą kartą graficzną sprzętem dla gracza to jakiś smutny żart. Ten laptop to sprzęt do biura, chyba że masz na myśli gry sprzed pół dekady (jeśli chodzi o nowsze gry, które wymieniłeś, to na takim sprzęcie może dadzą się uruchomić na najniższych detalach, ale przyjemności z gry będzie mniej więcej zero).

Jeśli szukasz sprzętu do gier to z tym budżetem masz szansę wykombinować na częściach używanych komputer stacjonarny, który może na średnich detalach z takimi grami sobie poradzi, laptopy w tym budżecie do gier się słabo nadają.
    Marek Róg
    Level 12  
    Czytałem opis na aukcjach o Lenovo Y580.
    Ma 2 rdzenie w procesorze to wystarczy dla gier ?, Może się mylę, ale wydaje mi się że to procesor odgrywa główną rolę w grach - prawda ? im więcej rdzeni tym lepiej, a grafika z serii nVidia GeForce jest najmocniejsza dla gier - prawda ?

Więc Lenovo Y580, który ma 2 rdzenie w procesorze to chyba jest trochę za słaby, nie wiem może się mylę.
    dt1
    Admin of Computers group
    Marek Róg wrote:
    Czytałem opis na aukcjach o Lenovo Y580.

Sprzedawcy na aukcjach często kolorują swoje opisy. Jak napiszą, że coś jest beznadziejne - czy ktoś to kupi? Na wielu aukcjach czytałem już takie brednie w opisach, że się niedobrze robi. Ale najwyraźniej ludzie to "kupują". Rzetelnych opisów jest niestety dosyć mało.
    Marek Róg wrote:
    Ma 2 rdzenie w procesorze to wystarczy dla gier ?

Do jednych tak, innych nie. Z resztą laptopy ogólnie są słabymi urządzeniami do gier.

Marek Róg wrote:
    Może się mylę, ale wydaje mi się że to procesor odgrywa główną rolę w grach - prawda ?

Procesor i karta graficzna.

Marek Róg wrote:
    im więcej rdzeni tym lepiej

Czasami warto pamiętać, że liczy się też jakość, nie tylko ilość. Mój telefon ma procesor z czterema rdzeniami, co nie oznacza wcale, że uruchomię na nim system porównywalnie ciężki z Windowsem 7/8/10 i GTA IV w komplecie. Nawet, gdybym teoretycznie go puścił w parze z wydajną grafiką. Dlaczego? Bo są to słabe cztery rdzenie, procesor jest nastawiony na oszczędzanie prądu, a nie wydajność. Tak więc lepiej dwa porządne rdzenie niż cztery kiepskie. A najlepiej cztery porządne :)

Marek Róg wrote:
    a grafika z serii nVidia GeForce jest najmocniejsza dla gier - prawda ?

Tak firma nVidia chciałaby, żeby to wyglądało. Niestety nie masz racji. To mniej więcej taka sama bzdura, jakbym stwierdził, że Audi jest lepsze niż BMW (albo odwrotnie). Zarówno nVidia jak i AMD mają w swoim portfolio wiele kart, więc porównywać, która karta jest lepsza można wtedy i tylko wtedy, jeśli ma się podane oba modele.

Marek Róg wrote:
    Więc Lenovo Y580, który ma 2 rdzenie w procesorze to chyba jest trochę za słaby, nie wiem może się mylę.

Zależy jakie, bo jeśli jest to nawet dwurdzeniowe i3 to jest ono porównywalne, a w wielu niektórych przypadkach lepsze od czterordzeniowego AMD A4. Jeśli mówimy o dwurdzeniowym I5 czy i7 to A4 już nie jest konkurencją.