Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna 2 , 19dci - przewody świateł wstecznych

28 Lip 2016 12:22 1851 7
  • Poziom 2  
    witam forumowicze. proszę o pomoc. montuję u siebie kamerę cofania w Lagunie. pierwszą czynność jaka wykonałem zgodnie z instrukcją to montaż kamery w wybranym miejscu oraz podpięcie się z zasilaniem kamery pod przewod zarówki wstecznej. to wszystko gra i kamera reguje po włączeniu wstecznego.problem mam natomiast z podłączeniem monitora juz z przodu auta. i tu moja prośba , muszę dostać sie do tego samego przewodu od lampki wstecznej w okolicy skrzynki bezpiecznikow tyle ze nie wiem ktory to jest przewod. wydaje mi sie ze powinien byc takiego samego koloru jak ten z tyle ale nie ma w wiązce w podłodze takiego !!!???? proszę o szybką pomoc jezeli to mozliwe :-) kamera zakupiona w necie razem z monitorem za 300zł
  • Poziom 31  
    Doczytaj ,czy monitor musi mieć zasilanie z wstecznego, bo może być tak ,że może mieć stałe zasilanie po stacyjce , a wzbudzać go będzie kamera.
  • Poziom 2  
    monitor ma dostac zasilanie w momencie wrzucenia wstecznego biegu
  • Poziom 43  
    Pociągnij przewód od tylnej lampy jak nie ogarniasz. 15min.
  • Poziom 2  
    no tak tylko ze w wiązce jest on z kilkoma kablami zaizolowany ciasno na calej dlugosci. jeszcze jedno pytanie. gdzie najlepiej podlaczyc mas od kamery i od monitora?
  • Poziom 43  
    W czym problem puścić przewód 1.5mm2 z tylnej lampy progiem w przód??? Masy pod masę czyli do elementów metalowych.
  • Poziom 2  
    w sumie racja
  • Poziom 31  
    Lub plus po zapłonie ,masa z czujnika wstecznego.