Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

seat toledo II - spadek doładownia zanim przekroczy wartość doładowania

28 Lip 2016 15:15 792 8
  • Poziom 14  
    Witam ponownie
    Sprawa dotyczy silnika 1,9 tdi o oznaczeniu ALH. Początkowo auto robiło się leniwe po 3000 obrotów, padło na zmienną geometrię więc ją wyczyściłem i jest niby ok ale w okolicy 2300 obrotów i żądaniu przez komputer ciśnieniu 1948,2 mbar, rzeczywiste wynosi 1907 mbar i spada do 1764 mbar a później już rośnie tak jak powinno z wahaniami 20 mbar I nie ma tu znaczenia czy jeżdżę na diodzie czy na przepływce. Czy to wina źle wyregulowanej gruszki(była rozregulowana) czy źle wyczyszczonej geometrii, czy jeszcze coś innego
    W załączeniu log 11 http://vaglog.pl/log_272033.html
    Dziękuje
  • Poziom 13  
    wyciągnij gruchę i sprawdź czy oczko na cięgnie nie ma luzów :) tzn czy siedzi "pasownie" ale patrząc po wstawaniu to bym skrócił śmiało jeden obrót
  • Poziom 18  
    20-30 mbar tolerancji jest do przyjecia , taką roznice doladowania miałem w 1.9 bxe? po wymianie turbiny który przywiozł klient od znajomego ;D na początku 1.9 bar zaraz 1.6 bar, za chwile 1.9bar na 200 metrów pozniej stała na 1,75 bara gdzie żądane było 1.95 przyczyna zle ustawiona grucha na przeplywie, turbo jeszcze raz ustawione na stole i problem znikł :-)
  • Poziom 14  
    Zaczynam myśleć ze coś źle złożyłem po czyszczeniu turbo ale jak pracuję dźwignia kierowniczek to chodzi idealnie I jak dam do góry(jak bym zdjął wężyk) to pokazuję 996 mbar a jak na dół to 1020-1035 mbar. Co do tolerancji to 20-30 też bym machnął ręką ale 200 mbar to już dużo i cięcie doładowania zanim dojdzie do wartości żądanej przez komputer. Jutro będę walczył z regulacją cięgna. I czy to normalne że na biegu jałowym żądane doładowanie wynosi 996 a zadane 1030-1040 a gdy zdejmę wężyk ciśnienie zadane spada do 996 mbar.
  • Poziom 18  
    Widze,ze ma problem przy wstawaniu, mysle nie ruszaleś ogarnicznika,zderzaka turba :P No zacznij od regulacji gruszki, chociaż by pompką z manometrem. Nie chce Cię wprowadzać w bląd ale chyba przy 0.9 bara powinno byc maksymalne otwarcie(googluj dane,albo zadzown do jakiegos turbiniarza) , zaloguj się do kanalu 11 i spróbój ustawić gdzieś 1,2 bara na 2 tys obrotow. W wiekszosci vagów spotykam się, ze na wolnych cisnienie zadane jest wieksze nic rzeczywiste więc raczej normalne.
  • Poziom 14  
    drdrung uspokoiłeś mnie jeśli chodzi o różnice na jałowym biegu. Jutro będę dalej walczył z ramieniem gruchy. Powiedz proszę czy ja dobrze rozumiem Przy gruszce wciągniętej jest największe ciśnienie doładowania? Tak? Przynajmniej tak mi wychodzi z loga 11
  • Poziom 14  
    A więc tak. Kupiłem nową suszarkę i to był dobry pomysł. Przeładowanie praktycznie nie istnieje chwilowo przekracza 50 mbar ale wydaje mi się że jest ok. Wrzucam póki co logi dynamiczne z 11 kanału jak by ktoś chciał porównać, bo wiem że znaleźć wzorcowe nie jest łatwo. http://vaglog.pl/log_272347.html
  • Poziom 13  
    regenerowana? pewnie tak bo leniwie wstaje..
  • Poziom 14  
    niby nowa ale starą musiałem zdać. Garet się pod tym podpisał i w porównaniu do poprzedniej nie czuję żeby wolno wstawała. Przyśpieszenie jest ciągłe i praktycznie w całym zakresie obrotów