Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór karty graficznej i zasilacza do gier

28 Lip 2016 20:07 621 10
  • Poziom 5  
    Cześć,
    po kilku latach przerwy postanowiłem zapoznać się ze stosunkowo nowymi grami, które wyszły na rynek na przestrzeni kilku ostatnich lat.

Wydaje mi się (jeżeli się mylę proszę dać znać) że poza kartą graficzną i zasilaczem mój sprzęt nie jest aż taki kiepski w związku z tym zależałoby mi jedynie na wymianie samej karty graficznej i zasilacza, które uciągną tytuły takie jak: GTA 5 i starsze, Watch Dogs, Skyrima, te nowsze Assassin Creedy itp.

Mój obecny sprzęt:

Procesor - Intel Core i3 3240 CPU 3.4 GHz
    RAM - 8GB 2-kanałowy DDR3 @ 667 MHz
    Płyta główna - Intel Corporation DH77EB
    Zasilacz:
    Marka: MODECOM
    Max Moc: 400W
    Model: PREMIUM 400W

Mój budżet na kartę graficzna: 1000
    + koszt zasilacza

Mam nadzieję, że te informację będą wystarczyć.
    Z góry dziękuję za odpowiedź.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 42  
    Zabrakło informacji o PSU? Nie wiemy jakiej marki i mocy jest Twój zasilacz, więc jak mamy polecić odpowiednią kartę graficzną?
  • Poziom 5  
    Już poprawione w 1 poście, przepraszam za brak informacji o zasilaczu.
  • Poziom 42  
    Zatem nie ma realnej szansy, aby "zasilacz" dał radę z mocną kartą graficzną, która będzie potrzebowała dodatkowego zasilania.
  • Poziom 5  
    Ok poprawiłem znowu 1 wiadomość dodając info, że szukam rownież zasilacza.
    Sorki za te nieporozumienia, ale nie znam się na tym za bardzo.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 27  
    Luzik, gdybyś się na wszystkim znał pewnie nie pytałbyś o takie rzeczy na elektrodzie.

Za 1000zł będziesz miał kartę graficzną, która jakościowo przewyższy trochę Twój procesor. Będziesz mógł ustawić wyższe ustawienia graficzne niż w odpowiedniku za 600zł, ale liczbę klatek ograniczy trochę Twój procesor.

Jest też opcja z kupnem używanej - na gwarancji - GTX 970 i to jest niezła opcja, wyszłoby około 1000zł.

Lub słabsza wydajnościowo, ale chyba maksimum do Twojego procesora, nowa GTX 960.

GTX 950 też da radę i to byłoby optimum do tego procesora, odpali wszystkie Wiedzminy itp bez bólu tyłka, czyli karta za około 700zł.

Panuje silne przekonanie, że karty AMD gorzej pracują na słabszych procesorach i dlatego do tych słabszych lepiej brać Nvidie. Nic na ten temat nie wiem, ale jestem skłonny w to uwierzyć. AMD ma też trochę większy pobór prądu pod obciążeniem (przy wyświetlaniu pulpitu już nie), ale to nie jest coś, co zaważy na Twoim domowym budżecie, jeśli w ogóle zauwazysz różnicę. Tak czy owak, jeśli zamierzasz kiedyś zmienić procesor na i5 rozważ R9 380X, bo Nvidia nie ma w tej chwili odpowiednika do 1000zł. 970tka jest droższa, a 960tka słabsza. A nawet jeśli AMD gorzej pracuje na słabszych procesorach, to i tak pograsz we wszystkie gierki na konfiguracji Twój i3+R9 380X.

Jeśli zdecydujesz się na model, pomyśli się o producencie(wersji).

Pozdrawiam
  • Poziom 5  
    Bardzo dziękuję za odpowiedź :)

Myślę, że będę szedł w stronę R9 380X. Pozostaje tylko kwestia o jakim modelu myślałbyś?

No i kwestia zasilacza, przy zestawie który mam + karta graficzna nowa.

Pozdrawiam.
  • Poziom 27  
    Moim zdaniem najlepszą opcję ma Asus
    https://www.morele.net/karta-graficzna-asus-a...2x-dvi-hdmi-dp-strix-r9380x-4g-gaming-818709/

Bo daje gwarancję aż 36 miesięcy(na morele.net), mieści się w 1000zł i obsługuje wyższe wersje OpenCL - 2.1 i OpenGL - 4.5. Ma też lekko podbite taktowania i backplate.

Dla porównania są modele niżej taktowane, z gwarancją 24 miesiące i obsługujące wersje OpenCL i OpenGL odpowiednio 2.0 i 4.4 .

Weź tylko pod uwagę, że karta poza tym że jest dość mocna, jest też cholernie duża! Zmierz, czy zmieści się do Twojej obudowy

Karta graficzna z procesorem i5 na Twoją platformę nie zje więcej, niż 350W, ale do dziś nie udało mi się ustalić, która linia 12V odpowiada za zasilanie karty graficznej, więc nie chcę się na ten temat wymądrzać. Zasilacze bardzo często mają dwie linie 12V, co trochę komplikuje sprawę z ich doborem. Na pewno wystarczy Ci ten z jedną, mocną linią 12V
    https://www.morele.net/zasilacz-thermaltake-smart-se-modular-530w-sps-530mpcbeu-549804/

Pewnie są tańsze do tego sprzętu, ale ponieważ nie znam się dostatecznie, nie chcę nic tańszego polecać
  • Poziom 20  
    Zgadzam się co do karty, też bym ze swojej strony polecił Strixa, do tego co już napisałeś dodałbym oprogramowanie dołączone do karty do optymalizacji jej pracy podczas gier i do ogólnego podkręcania.
    Zasilacz wydaje mi się, że dobry i tańszy byłby SilentiumPC Vero L1 500W 80Plus z podstawowym certyfikatem sprawności i długimi kablami w oplocie.
  • Poziom 27  
    punkwsieci napisał:
    Zgadzam się co do karty, też bym ze swojej strony polecił Strixa, do tego co już napisałeś dodałbym oprogramowanie dołączone do karty do optymalizacji jej pracy podczas gier i do ogólnego podkręcania.
    Zasilacz wydaje mi się, że dobry i tańszy byłby SilentiumPC Vero L1 500W 80Plus z podstawowym certyfikatem sprawności i długimi kablami w oplocie.

Racja, też ma jedną linię 12V o obciążalności do 432W, więc przy komputerze okolo 350W (gdyby byl procesor i5) zmiesci sie w tej wartosci.

O oprogramowaniu nie wiedziałem
  • Poziom 5  
    n.vision napisał:
    Luzik, gdybyś się na wszystkim znał pewnie nie pytałbyś o takie rzeczy na elektrodzie.

Za 1000zł będziesz miał kartę graficzną, która jakościowo przewyższy trochę Twój procesor. Będziesz mógł ustawić wyższe ustawienia graficzne niż w odpowiedniku za 600zł, ale liczbę klatek ograniczy trochę Twój procesor.

Jest też opcja z kupnem używanej - na gwarancji - GTX 970 i to jest niezła opcja, wyszłoby około 1000zł.

Lub słabsza wydajnościowo, ale chyba maksimum do Twojego procesora, nowa GTX 960.

GTX 950 też da radę i to byłoby optimum do tego procesora, odpali wszystkie Wiedzminy itp bez bólu tyłka, czyli karta za około 700zł.

Panuje silne przekonanie, że karty AMD gorzej pracują na słabszych procesorach i dlatego do tych słabszych lepiej brać Nvidie. Nic na ten temat nie wiem, ale jestem skłonny w to uwierzyć. AMD ma też trochę większy pobór prądu pod obciążeniem (przy wyświetlaniu pulpitu już nie), ale to nie jest coś, co zaważy na Twoim domowym budżecie, jeśli w ogóle zauwazysz różnicę. Tak czy owak, jeśli zamierzasz kiedyś zmienić procesor na i5 rozważ R9 380X, bo Nvidia nie ma w tej chwili odpowiednika do 1000zł. 970tka jest droższa, a 960tka słabsza. A nawet jeśli AMD gorzej pracuje na słabszych procesorach, to i tak pograsz we wszystkie gierki na konfiguracji Twój i3+R9 380X.

Jeśli zdecydujesz się na model, pomyśli się o producencie(wersji).

Pozdrawiam

Cześć,
    Wybór padł na AMD R9 380, które już zamontowane śmiga aż miło :)
    Bardzo dziękuje za pomoc, uważam, że temat można zamknąć.

Pozdrawiam :)