Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic TX-48AS640E czy Panasonic TX-50AS500E?

Kryoku 28 Lip 2016 22:59 411 1
  • #1 28 Lip 2016 22:59
    Kryoku
    Poziom 2  

Witam Tak jak w temacie. Proszę o radę - jaki telewizor będzie lepszy: Panasonic TX-48AS640E czy Panasonic TX-50AS500E?

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ---
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? Od ściany do kanapy: ok 2m, ale mieszkanie może się zmienić, więc jest to sprawa drugorzędna. Mam nadzieję, że nie będzie się ciężko oglądało.
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? Standardowo dwie, okazyjnie może więcej.
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Zazwyczaj na wprost, czasem z drugiego końca pokoju
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Ma wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Umiarkowanie. Miejsce na telewizor jest przy oknie.
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Obecnie brak
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Na pierwszym miejscu jak najlepszy obraz, możliwość odtwarzania filmów z pendrive'a
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? ---
    10 .Jakie urządzenia? Dekoder netia player, laptop
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? Jak najdłużej, może 5h.
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Myślę, że błszcząca będzie lepiej przekazywać obraz, ale nie wiem jak się zachowa przy nawet najmniejszym swietle
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Ogólnie wszystko, od akcji po dramaty.
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Było by to plusem, ale JEDYNIE w celu odtwarzania filmów
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? W przyszłości chciałbym. Obecnie mógłbym sobie pozwolić jedynie na gre z laptopa. Obecnie gram bardzo rzadko, ale chciałbym by input lag był jak najmniejszy
    16. Preferencje co do marki? Nie znam się
    17. Preferencje co do wielkości? ok 48-50 cali.
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Słaby obraz oraz dźwięk.
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Zdecydowanie wieczorami.
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2000zł, krytycznie 2500zł.
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? 3D było by używane może raz na msc, więc nie jest aż tak potrzebne.

Po wielu dniach studiowania zawiesiłem się na tych dwóch telewizorach, opierając się końcowo na rankingu benchmarku. Gdyby za tą cenę był telewizor o niebo lepszy niż te wymienione to prosiłbym o podanie nazwy. Na start jednak chciałbym się skupić na tym, który z tych dwóch telewizorów będzie lepszy.

Panasonic TX-48AS640E jest nieco mniejszy, ale ma 1200hz (nie wiem czy aż tyle hz robi różnicę), ale podobno posiada słaby dźwięk i problemem jest podłączenie głośników zewnętrznych.

Panasonic TX-50AS500E natomiast jest większy, ma 100hz i nie wiem czy to wystarczy do dobrej jakości obrazu. Podobno ma również lepszy kontrast oraz głębie czerni niż ten wyżej.

Proszę o poradę, bo już się w tym zagubiłem.

Pozdrawiam.

• #2 29 Lip 2016 00:15
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Przecież to modele sprzed dwóch lat i nie występują w sprzedaży.
    Gdzie je znalazłeś ?
    AS640 - ma 100 Hz, A AS 500 ma 50 Hz.
    Reszta to ściema marketingowa.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME