Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Projektor ACER 1120 - fioletowy obraz

29 Lip 2016 06:40 1449 6
 • Poziom 7  
  Witam , projektor pracował poprawnie, aż z dnia na dzień obraz obraz nabrał odcieni fioletu. Rozkręciłem i przeczyściłem wszystko ale bez zmian. Jeżeli licznik lampy nie był zerowany (kupiłem projektor jako używany) to jest ona na poziomie zużycia około 65%. Kiedy wystąpił problem świeciła się kontrolka LAMP/TEMP, ale po przeczyszczeniu kontrolka nie zapala się a obraz jest taki:

  Projektor ACER 1120 - fioletowy obraz

  Co z tym dalej robić ?
 • Poziom 18  
  Mimo wszystko proponuję sprawdzić połączenie projektora z źródłem sygnału. Potraktować styki dobrym preparatem do styków. Spróbować na innym kablu sygnałowym. (czy menu własne projektora bez kabli sygnałowych wyświetla się też fioletowo?)
 • Poziom 7  
  fioletowo od początku do końca, także przewody raczej odpadają (jak widać na zdjęciu jest fragment menu). Dodatkowo zauważyłem że jakość obrazu od momentu jak jest fioletowo jest niższa - pikseloza. Wydaje mi się że zamiast białego jest właśnie fiolet. Wszystko starannie czyszczone koło kolorów, soczewki itp.
 • Poziom 8  
  Sprawdź lampę czy nie świeci inaczej, to znaczy czy to ona nie daje fioletem?
  zobacz czy kalibracja kolorów nie została zmieniona? można jeszcze reset ustawień zrobić?
 • Poziom 7  
  reset i kalibracja nie daje rezultatów, natomiast lampa daje niebieską poświatę. Oznaką zużycia lampy powinien być spadek jej jasności, czy tez zmiana barwy?
 • Poziom 8  
  Jak lampa daję fioletową poświatę najlepiej trzeba by było ją podmienić do sprawdzenia, albo to ona jest winna albo matryca wyświetlająca obraz.
 • Poziom 7  
  Do chwili obecnej obraz wyświetlał się na fioletowo, do tego ostatnio zaczęły zmieniać się barwy - przy włączonym projektorze są takie flesze jak na filmie i obraz robi się niebiesko biały. Dodatkowo z koła kolorów słychać w tym samym momencie jakby zmianę obrotów. Nie widać też patrząc od góry czarnej kreski którą szczytuje czujka (czy nie powinno być jej widać ?). No i pytanie konkretne, czy jest możliwe wstawienia tam jakiegoś zamiennika (od Acera) czy ktoś próbował montować nie dedykowane koło tylko od innych modeli Acera?


  Link
  [/film]