Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

wideodomofon genway F-S7V11- instalacja + sterowanie bramą

Alex8791 28 Jul 2016 23:09 3315 1
 • #1
  Alex8791
  Level 9  
  DZIAŁA ! ;)

  Ale... zaraz po podłączeniu naciśniecie przycisku otwarcia na ekranie wideodomofonu powodowało otwarcie całej bramy a nie jednej połówki, dopiero po kilku chwilach i kilku wyłączeniach zasilania bramy i wideodomofonu zaczęła otwierać się właściwa połówka bramy, dziwne... mam nadzieję że już tak zostanie.

  Druga sprawa zasilacz do tego videofonu, z jednej strony jest 230V IN, z drugiej 14V OUT. Czy jak sprawdzam napięcie na wyjściu (14V) próbnikiem śróbokrętowym to powinien świecić na obu przewodach + i - ? Świeci na obu... tak ma być czy to jakieś przebicie ?

  Kolejna sprawa, obraz z kamery na monitorze ma delikatne zakłócenia, czy to do przyjęcia w tańszych zestawach, czy raczej oznacza nie najlepsze połączenia kablowe i można to jeszcze jakoś poprawić ?  Aha i na koniec, w zestawie domofonu był taki miniaturowy opornik z drucikami po obu stronach jakby do wlutowania, w instrukcji oczywiście ani słowa, co to... ?

  Pomijając powyższe wszystko wydaje się funkcjonować prawidłowo a do pełni szczęścia brakuje mi ustawienia w centralce bramy zakresu otwarcia, tak aby połówka bramy otwierała się tylko do połowy a nie do samego końca.

  Tak czy inaczej bardzo dziękuję za pomoc.

  Pozdro

  Moderated By suworow:

  Wydzieliłem do nowego tematu. Proszę też pamiętać że rozmawiamy na forum technicznym ( dot fragmentu opisującego pomiar napięcia - czym, w jaki sposób)

 • #2
  kotbury
  Gantry automation specialist
  Quote:
  Ale... zaraz po podłączeniu naciśniecie przycisku otwarcia na ekranie wideodomofonu powodowało otwarcie całej bramy a nie jednej połówki, dopiero po kilku chwilach i kilku wyłączeniach zasilania bramy i wideodomofonu zaczęła otwierać się właściwa połówka bramy, dziwne... mam nadzieję że już tak zostanie


  Quote:
  Kolejna sprawa, obraz z kamery na monitorze ma delikatne zakłócenia, czy to do przyjęcia w tańszych zestawach, czy raczej oznacza nie najlepsze połączenia kablowe i można to jeszcze jakoś poprawić ?
  Z tyłu panelu domowego są dwie zworki, jedna oznaczona 1s-5s, druga ON-75-OFF,
  Ta pierwsza (ale głowy nie dam) o może być czas podtrzymania przycisku bramy, ale równie dobrze czas dzwonka lub czegoś innego. Przestaw z poz. 5S na poz 1S - nic nie powinieneś zepsuć - i zobacz co będzie. Może brama jak dostaje bardzo długi impuls otwarcia to głupieje.

  Droga - to zdaje się impedancja i rodzaj kabla - jeśli masz zwykłą skrętkę - tzn kabelki - do bramy to przełóż na OFF, jeśli koncetryk - na ON.

  Odległość od bramy gra zasadniczą rolę przy zakłóceniach. na zwykłych kabelkach może myć mnóstwo zakłóceń - trudno - dopiero koncentryczny kabel daje ci względną pewność działania kamerki (i to do 100 m).

  Quote:
  Druga sprawa zasilacz do tego videofonu, z jednej strony jest 230V IN, z drugiej 14V OUT. Czy jak sprawdzam napięcie na wyjściu (14V) próbnikiem śróbokrętowym to powinien świecić na obu przewodach + i - ? Świeci na obu... tak ma być czy to jakieś przebicie ?


  Jaki to próbnik? O ile wiem to tylko próbniki z gołą żaróweczką działają na 14 V (lub FAZER 777 - ale ten w zależności od konstrukcji zasilacza może różnie wskazywać). Jeśli wszystko działa - nie wnikaj.

  Quote:
  brakuje mi ustawienia w centralce bramy zakresu otwarcia, tak aby połówka bramy otwierała się tylko do połowy a nie do samego końca

  Nic nie zrobisz. Centralka tak ma (patrz instrukcja)