Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modernizacja komputera do 4500zł

Bastic 29 Lip 2016 08:34 405 6
  • #1 29 Lip 2016 08:34
    Bastic
    Poziom 3  

Witam,

Niedawno siadł mi GPU i z racji zakupu nowego, postanowiłem ulepszyć kompa. Zdecydowałem się na Palit GTX1070 Super JetStream i do tej karty chciałbym dobrać resztę komponentów, które wymagałyby wymiany.

Mój aktualny zestaw:
    Intel Core i5-2500K 3.3GHz(nie "kręcony") + chłodzenie Zalman CNPS10X
    Gigabyte GA-P67A-UD3-B3 + 12(2+2+4)GB RAM DDR3 1333Mhz
    OCZ Stealthxstream 2 500W
    System: WIN 7 ultimate x64 ( SSD Plextor M65 128GB)

Potrzebna mi będzie także nowa "buda", najlepiej prawostronna z oknem (komputer stoi po lewej stronie biurka).

Komputer używam głównie do gier (HOTS, L2, CS GO, Overwach, Wiedźmin) oraz do oglądania filmów.

Moje wymagania: Granie bez spadku FPS w HOTSA z odpalonymi 5 kontami Lineage 2 w tle i przeglądarką z 10 zakładkami.

Budżet to 4500zł (+- 500), oczywiście wolałbym się zmieścić w jak najmniejszej kwocie.

0 6
  • #2 29 Lip 2016 09:35
    badboy84
    Poziom 37  

W tej kwocie można pokusić się o wymianę platformy na Skylake, co oczywiście wiązać się będzie ze zmianą pamięci RAM na DDR4 i płyty głównej na podstawkę 1151.
    Obudowy "prawostronne" występują ale w standardzie BTX co w przypadku budowy wydajnej jednostki jest praktycznie nie wykonalne.

0
  • #3 29 Lip 2016 10:22
    Bastic
    Poziom 3  

Złożyłem taki zestaw : Link
    Ze starego kompa zostaje mi wtedy chłodzenie procka,hdd oraz ssd.
    Co o tym myślisz?

0
  • #4 29 Lip 2016 20:36
    Bastic
    Poziom 3  

odświeżam temat

0
  • #5 29 Lip 2016 20:46
    n.vision
    Poziom 26  

Nie lepiej, żebyś wycisnął trochę ze swojego i5? Eh, o tym dzisiaj pisałem, że kupowanie części w wersjach "k" u Intela to strata pieniędzy. Myślę, że Twój procesor nie będzie taki słaby do tej karty po podkręceniu. A Ty znowu bierzesz procesor w wersji K, żeby go nie podkręcać. Masz za dużo pieniędzy, możesz mi kupić silnik do quadcoptera, bo rozbiłem.

Masz odpowiednie chłodzenie, odpowiednią płytę główną, spróbuj OC
    Jeśli Cię to nie satysfakcjonuje i dalej masz za dużo pieniędzy, wtedy wymień platformę

0
  • #6 30 Lip 2016 14:35
    Bastic
    Poziom 3  

n.vision napisał:
    Masz odpowiednie chłodzenie, odpowiednią płytę główną, spróbuj OC
    Jeśli Cię to nie satysfakcjonuje i dalej masz za dużo pieniędzy, wtedy wymień platformę

Dobra, tak też zrobię i póki co odpuszcze zmiane platformy. W takim razie będę potrzebował obudowy, dysku HDD(stary słychać w drugim pokoju), nowej pasty na procka oraz chciałbym wymienić zasilacz na modularny i taki który będzie mi starczał na lata przy przyszłych modernizacjach kompa.

PS. Co myślisz o moich RAMach mogą być takie jak mam 2+2+4 i każdy z inna częstotliwością ? CPUZ pokazuje 661 Mhz.

0
  • #7 31 Lip 2016 00:37
    n.vision
    Poziom 26  

Więc jednak chcesz robić upgrade. Lubisz sprzęt, co? : )

W upgrade sprzętu fajne jest właśnie to, że nie trzeba kupować wszystkiego na raz. Nie wiem dokładnie, jak to z Twoim RAMem jest. Czytałem kiedyś, że można taką konfigurację jakoś połączyć w dual channel, ale to żadne pewne informacje. Nie chcę się mądrzyć i wprowadzić Cię w bląd.

Co wiem na pewno, to że częstotliwość z CPU-Z trzeba mnożyć x2. Wygląda na to, że wszystko z Twoim RAMem w porządku. Na oficjalnej stronie Intel podaje, że Twój procesor obsługuje RAMy tylko do 1333Mhz, więc jest normalnie. Pewnie da się zrobić ich OC, ale na tym też się nie znam

Żeby nie pisać dwa razy, polecam Ci zerknąć w ten wątek, dość podobny do Twojego. Sporo uwag tam pada i części które są podane, będą pewnie i Tobie pasować:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3231287.html#15838829
    Powinno Ci to pomóc dobrać części, bo przewija się tam kilka zestawów z Twojego budżetu. Dt1 bardzo mądry gość, jeśli idzie o składanie kompów

Edit: zmieniłem link do tematu, bo wkleiłem zły

0
  Szukaj w 5mln produktów